YouTube Works Awards

YouTube Works Awards

Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń.
YOUTUBE WORKS

Informacje o konkursie

Tworzenie reklam wideo nie jest łatwe, a marketerki i marketerzy, którzy się tego podejmują, zdecydowanie zasłużyli na nagrodę.

Taką nagrodą jest YouTube Works, który wyłania najbardziej efektywne i kreatywne kampanie na YouTube. Konkurs jak czarny pas w robieniu reklam wideo - kto otrzyma statuetkę, na tego nie ma mocnych.

W tym roku już po raz trzeci w globalnym partnerstwie z Kantarem wskażemy, które kampanie zrealizowane na naszej platformie okazały się najlepszymi zawodnikami na reklamowej arenie.

Zgłoś się do konkursu i zawalcz o YouTube Works!

Informacje o konkursie

Kategorie

1

"Unskippable" Creative

W tej kategorii nie chodzi o format, który jest niepomijalny. Tu chodzi o historię, od której nie można się oderwać! Również o rozbudowane historie opowiadane w ramach jednej innowacyjnej strategii na przykład przy użyciu sekwencjonowanych reklam na YouTube. Jeśli Twoja kreacja ma świetny odbiór, pozytywne komentarze, sprowokowała WOM a do tego generuje imponujące wskaźniki takie jak współczynnik obejrzeń, krzywe retencji, wysokie wyniki w Brand Lift, Serach Lift etc... to zasługujesz na nagrodę w tej kategorii!

2

Ingenious Insight

Dobry insight w kampanii na YouTube może być odkrywczy. Może być interesujący. Może Ci pomóc precyzyjnie wyselekcjonować grupę docelową, przykuć uwagę w istotny dla niej sposób, powiadomić o ofercie w kluczowym dla podjęcia decyzji momencie i efektywnie nakłonić do działania. Ale może już to wiesz... Może już wykorzystujesz tę wiedzę w kampaniach realizowanych na YouTube. Jeśli tak, to Twoim obowiązkiem jest zawalczyć o YouTube Works w tej kategorii!

3

Action Driver

YouTube Works czyli YouTube działa i sprzedaje! W tej kategorii skupiamy się właśnie na dowodach działań generowanych przez Twoją kampanię. To może być ruch na stronie, zebrane leady, działania użytkowników oraz oczywiście sprzedaż: sprzedaż inkrementalna, sprzedaż z kosztem konwersji porównywalnym lub niższym od display oraz sprzedaż mierzona każdym innym wskaźnikiem. W tym miejscu kochamy wszystkie wskaźniki, które dowodzą, że razem z YouTube umiesz poruszyć swoich odbiorców do działania.

4

Force for Good

Tu liczy się cel, a konkretnie szczytny cel, w imię którego realizowana jest kampania. Dopuszczamy do rywalizacji kampanię CSR organizowane przez znane marki oraz działania organizacji pozarządowych i lokalne inicjatywy, bo nasze doświadczenia pokazują, że na YouTube misja jest ważniejsza niż budżet i wielkie efekty można osiągać niewielkimi środkami. W tej kategorii przyznajemy jedną statuetkę, ale jeśli angażujesz swoją energię i kreatywność w kampanię społeczną (również poza YouTube), to - cytując klasyka - jesteś zwycięzcą i zasługujesz na nagrodę!

5

The Underdog

Każdy może się reklamować na YouTube i każdy, kto robi to dobrze, zasługuje na nagrodę! Jeśli Twoja firma zatrudnia mniej niż 100 pracowników, jesteś lokalnym brandem, albo używasz YouTube do budowy marki osobistej, to opowiedz nam o swoich działaniach reklamowych i ich efektach.

6

Full Funnel Marketing on YouTube

Jeśli patrząc na mozaiki Gaudiego, widzisz tabelki excela z ekstrawaganckim media planem, to ta kategoria jest dla Ciebie! My za to weźmiemy pod uwagę uwzględnienie YouTube na co najmniej dwóch etapach lejka zakupowego (świadomość, rozważanie i działanie) w dowolnej konfiguracji. Szukamy kampanii z efektami, które są wynikiem błyskotliwie rozbudowanych media planów.

7

Grand Prix

Jeżeli Twoja kampania jest chętnie oglądana, wyszukiwana organicznie, szeroko komentowana, ma wpływ na media, wykracza poza świat reklamy, staje się częścią kultury, zajmuje stanowisko w dyskursie społecznym... to jednym słowem zasługujesz na Grand Prix YouTube Works. To kategoria specjalna, w której nasze jury z przyjemnością wyłoni zwycięzcę spośród wszystkich kampanii nagrodzonych w pozostałych 6 kategoriach.

Jak to działa

Prześlij swoje najlepsze kampanie, które oceni nasze jury składające się z wybitnych specjalistów w branży.

W 2 rundach jury wybierze zwycięzców w sześciu kategoriach. Dodatkowo Grand Prix zostanie przyznane zgłoszeniu, które najlepiej przedstawia doskonałe wyniki, storytelling oraz efektywność działania.

Jak to działa

Poznajcie nasze grono jury

Branżowi wymiatacze, którzy o reklamie wideo wiedzą wszystko. Doświadczeni i zmotywowani, aby wyłonić najlepsze kampanie na YouTubie. Wiedzą, że ocenianie, tak samo jak marketing, to niełatwe wyzwanie. Szczęśliwie dla nas, zdecydowali się je podjąć.

Anna Adrian

Anna Adrian

Head of Marketing Otodom

Grupa OLX

Łukasz Bielewicz

Łukasz Bielewicz

Brand Management Expert

Allegro

Łukasz Borek

Łukasz Borek

General Manager

LiquidThread

Michał Bucholc

Michał Bucholc

Creative Director

GONG

Aleksandra Bujnowska

Aleksandra Bujnowska

Digital Activation Lead Europe

Versuni (Philips Domestic Appliances)

Adam Głowacki

Adam Głowacki

Senior Art Director

McCann

Rafał Gruszkiewicz

Rafał Gruszkiewicz

Digital & PR Manager Reserved

LPP

Patrycja Herbowska-Tytro

Patrycja Herbowska-Tytro

Head of Analytics

Kantar Poland

Michał Kaliściak

Michał Kaliściak

Head Of Content & Activation

180heartbeats + JUNG v MATT

Jakub Kessler

Jakub Kessler

Head of Marketing, CUPRA & SEAT

VW Group Polska

Sylwia Kocoń

Sylwia Kocoń

Chief Marketing Officer

Health Labs Care

Joanna Kopeć

Joanna Kopeć

Research & Insights Lead

Nielsen

Katarzyna Krawczyk

Katarzyna Krawczyk

Niezależna ekspertka

Justyna Lach

Justyna Lach

Dyrektorka Marketingu

YES

Małgorzata Majcher

Małgorzata Majcher

Chief Strategy & Innovation Officer

DDB Warszawa

Piotr Osiński

Piotr Osiński

Executive Creative Director

VMLY&R Poland

Sebastian Pańczyk

Sebastian Pańczyk

reżyser, ilustrator, designer, współzałożyciel i dyrektor kreatywny

studio Dobro

Agnieszka Parfienowicz

Agnieszka Parfienowicz

Partner, Digital

Mindshare

Sławek Richert

Sławek Richert

Co-founder & Creative Producer

Warsaw Production Team

Jakub Sagan

Jakub Sagan

Creative Director & Co-founder

Feeders Agency

Anna Sakowicz

Anna Sakowicz

Chief Data & Analytics Officer

Publicis Groupe

Kacper Sawicki

Kacper Sawicki

CEO

Papaya Films

Łukasz Skalik

Łukasz Skalik

Founder & CEO

Video Brothers (MCN)

Paweł Tkaczyk

Paweł Tkaczyk

Head of the Poland Offshore Hub

GroupM

Anna Witerek

Anna Witerek

Head of Consumer & Marketplace Insights CEE

Nestle

Dorota Wrotek-Gut

Dorota Wrotek-Gut

Marketing Director

Jeronimo Martins Polska

Krzysztof Ziewiec

Krzysztof Ziewiec

Dyrektor Marketingu i PR

BLIK

Patricius Zięcik

Patricius Zięcik

Dyrektor Marketingu, Laundry & Home Care

Henkel Consumer Brands

1

Start przyjmowania zgłoszeń

1 sierpnia 2023

2

Zakończenie przyjmowania zgłoszeń

30 września 2023

3

Ogłoszenie zwycięzców

Pierwszy kwartał 2024

ZGŁOSZENIE KAMPANII

Jak wygrać

YouTube pozwala opowiadać historie, podobnie zgłoszenie na YouTube Works powinno być historią, która przekona jurorów do tego, że to właśnie Twoja kampania zasługuje na statuetkę.

Jak opowiadać o swojej kampanii:

  • Opowiedz historię z początkiem (cele), środkiem (idea) i końcem (efekty).
  • Opisz ją w prosty i zrozumiały sposób.
  • Uwzględnij kluczowy kontekst wokół swojej kreacji.
  • Pamiętaj o załączeniu wszystkich materiałów audiowizualnych, o których mowa w Twoim zgłoszeniu.
  • Jeśli to możliwe, dołącz video case swojej kampanii. Ułatwi on jury ocenę Twojego projektu.
  • Zwróć uwagę na wszelkie czynniki niezależne od YouTube, które mogły mieć wpływ na wyniki.
  • Udostępnij jak najwięcej danych, które świadczą o sukcesie Twojej kampanii (w tym również stosunek wyników do wydatków).
Jak wygrać

Jak wziąć udział

Wybierz swoje najbardziej skuteczne kampanie na YouTube. Gdy zapoznasz się z Regulaminem, wypełnij formularz zgłoszeniowy poniżej. Co ważne, nie musisz ograniczać się tylko do jednego zgłoszenia.

Zgłoszenia do konkursu YouTube Works są bezpłatne, dlatego zachęcamy do udziału wszystkich marketerów, agencje marketingowe, mediowe oraz kreatywne. Zaprezentuj swoje najlepsze działania w internecie.

Masz pytania? Chcesz skorzystać z pomocy przy wypełnianiu zgłoszeń? Skorzystaj z przewodnika po formularzu zgłoszeniowym, jak poprawnie wypełnić zgłoszenie lub napisz do nas na contact@yt-works.pl lub umów się na konsultację ze specjalistą YouTube.

Aby być na bieżąco ze wszystkimi konkursowymi informacjami oraz wskazówkami na temat pisania zgłoszeń, dołącz do wydarzenia na Facebooku.

Jak wziąć udział
ZWYCIĘZCY YOUTUBE WORKS

ZWYCIĘZCY 2022

Marki i agencje z całej branży zgłosiły do YouTube Works najbardziej kreatywne i skuteczne kampanie. Nasze grono jury wybrało 5 wybitnych zwycięzców w 7 kategoriach:

Grand Prix
Ingenious Insight
Force for Good
Grand Prix
Ingenious Insight
Force for Good

Jestem Kobietą

Klient / Marka: YES

Agencje / Podmioty współpracujące: 180heartbeats + JUNG v MATT

Kampania “Jestem Kobietą” miała na celu zerwanie z tradycyjnym sposobem prezentowania biżuterii i pogodzenie kobiecej siły i dumy z unikalnym stylem. Biżuteria została przedstawiona jako sposób na manifestację autentyczności, wyrażenie siebie i oddanie hołdu polskim kobietom. Koncepcja kreatywna była odważna i stanowiła ważny głos w debacie na temat równości i praw kobiet w Polsce. Zdołała zrealizować cele biznesowe i odróżnić się od tradycyjnego sposobu reklamowania biżuterii wykorzystując wnikliwą analizę. YouTube służył jako miejsce dyskusji i był platformą, z której można było skorzystać, gdy telewizja publiczna odmówiła emisji materiału.

Multiscreen Excellence
Multiscreen Excellence

Gang Swojaków Biedronki

Klient / Marka: Jeronimo Martins Polska S.A.

Agencje / Podmioty współpracujące: GroupM / Wavemaker, DUDA Polska

Głównymi celami kampanii “Gang Swojaków Biedronki” było zwiększenie udziału marki na rynku, pomimo dużej konkurencji i jej już wysokiej pozycji w kategorii oraz przyczynienie się do ochrony zagrożonych gatunków i wsparcie polskich producentów. Wykorzystując szeroki zakres mediów Biedronka osiągnęła zamierzone cele, a jednocześnie utrzymała popularność formatu maskotek z Gangu. Kampania wyróżnia się dobrze zaprojektowanym podziałem na formaty YouTube zarówno pod względem zasięgu, jak i zaangażowania, w połączeniu z dużym potencjałem samych kreacji opartych na bajkach i piosenkach, które mają wartość edukacyjną.

Compelling Storytelling
Compelling Storytelling

Robin Hood i Szmaragdowy Król

Klient / Marka: Storytel

Agencje / Podmioty współpracujące: Don't Panic Production

Storytel stworzył kampanię, która nie tylko osiągnęła zaplanowane cele, ale również wyróżniła się artystycznie dzięki kreatywności, charyzmatycznym aktorom i kolorowym dodatkom. Filmy, choć inspirowane klasyczną i znaną legendą, są świeże i wciągające. Atutem jest również uniwersalna wymowa historii, która z łatwością może przyciągnąć szerokie grono odbiorców.

Art & Culture
Art & Culture

Mastercard Music, Sanah x Sobel “Cześć, jak się masz?”

Klient / Marka: Mastercard

Agencje / Podmioty współpracujące: McCANN Poland

Największym wyzwaniem, przed którym stanął Mastercard, było utrzymanie poziomu preferencji brandu. Celem firmy było stworzenie komunikacji, która pogłębi kojarzenie pasji i doświadczeń z marką, bez względu na ograniczenia pandemiczne. Zrozumienie obecnej sytuacji branży muzycznej pozwoliło Mastercard połączyć dwóch popularnych artystów z różnych gatunków - rapera Sobla i gwiazdę pop Sanah. Razem udało im się stworzyć utwór, który rozszedł się viralowo po polskim internecie i zdobył czołowe miejsce na listach przebojów YouTube

Action Driver
Action Driver

Poszukiwacze zaginionych płatków

Klient / Marka: Grupa Maspex Sp. z o. o.

Agencje / Podmioty współpracujące: Dziadek do orzechów

Kluczem do sukcesu kampanii był sposób w jaki marka Lubella wykorzystała naturalne środowisko młodych odbiorców treści na YouTube. Umiejętność zabawiania widzów i zorganizowanie angażującego konkursu zaowocowała dużym zainteresowaniem grupy docelowej. Pomimo wysokiego progu wejścia, który wymagał długotrwałej interakcji z kampanią, Marka nie tylko podtrzymała zainteresowanie kampanią, ale też zachęciła odbiorców do wzięcia udziału w zadaniach konkursowych.