Apstiprināšana YouTube partneru programmā (YPP) ir būtisks pavērsiens ikviena satura veidotāja ceļā. Piedaloties YouTube partneru programmā, satura veidotāji var sākt monetizēt savu saturu, saņemt atbalstu pa e-pastu un tērzēšanas atbalstu, kā arī piekļūt rīkam Copyright Match Tool, kas palīdz aizsargāt viņu saturu.
Galvenā piemērotības prasība dalībai YouTube partneru programmā ir ievērot YouTube monetizācijas politikas, kurās ietilpst YouTube kopienas vadlīnijas, pakalpojumu sniegšanas noteikumi un Google AdSense programmu politikas. Šīs politikas tiek piemērotas visam satura veidotāja kanālam kopumā, nevis tikai atsevišķiem videoklipiem.
Stingrāku prasību izvirzīšana monetizācijai
Pēdējo pāris gadu laikā YouTube ir veicis pasākumus, lai prasības, kas attiecas uz monetizāciju, padarītu stingrākas, tādējādi nevēlama satura izplatītāji, lietotāji, kuri uzdodas par citiem lietotājiem, un citas neuzticamas personas nevarētu kaitēt mūsu ekosistēmai vai ļaunprātīgi izmantot labus satura veidotājus, kuri veido augstas kvalitātes saturu.
Lai pieteiktos dalībai YouTube partneru programmā, kanāliem ir jāsasniedz piemērotības sliekšņi attiecībā uz skatīšanās laiku un abonentu skaitu. Pēc pieteikuma saņemšanas YouTube pārskatīšanas komanda pārliecinās, ka attiecīgajā kanālā nav reģistrēts YouTube monetizācijas, satura un autortiesību politikas pārkāpums. Tikai tie kanāli, kas sasniedz piemērotības sliekšņus un ievēro visas mūsu vadlīnijas, tiks apstiprināti dalībai programmā, kuras dalībnieki var saņemt piekļuvi reklāmām un citiem monetizācijas produktiem.
Reklāmdevējiem piemērota satura vadlīnijas
Tas, ka satura veidotājs ir YouTube partneru programmas dalībnieks, nenozīmē, ka visi videoklipi viņa kanālā automātiski ir piemēroti reklāmu rādīšanai. Katram videoklipam ir arī jāatbilst mūsu reklāmdevējiem piemērota satura vadlīnijām. Šāda sistēma ir ieviesta apzināti, jo mēs saprotam, ka pakalpojums YouTube ir arī svarīgu sarunu vieta, kur tiek apspriestas tādas tēmas kā garīgā veselība vai traģiski notikumi pasaulē, un šādu saturu reklāmdevēji, iespējams, neuzskatīs par atbilstošu saviem zīmoliem. Citi reklāmām nepiemērota satura piemēri ietver noteiktus nepiemērotas valodas lietojuma gadījumus, vardarbību, pieaugušajiem paredzētu saturu un saturu, kurā atainotas kaitīgas darbības.
Lai palīdzētu satura veidotājiem saprast, kuri videoklipi viņu kanālā ir piemēroti reklāmām, mēs ciešā sadarbībā ar reklāmdevējiem esam izstrādājuši skaidras un visaptverošas reklāmdevējiem piemērota satura vadlīnijas. Prasībām atbilstošajiem satura veidotājiem arī ir iespēja pašiem novērtēt savu saturu atbilstoši šīm vadlīnijām un ieslēgt reklāmu monetizāciju atsevišķiem videoklipiem savā kanālā.
Kā YouTube rīkojas gadījumos, kad videoklipi neatbilst reklāmdevējiem piemērota satura vadlīnijām?
Ja satura veidotājs kādam videoklipam ir ieslēdzis reklāmu monetizāciju, bet mūsu pārskatīšanas komanda un automatizētās sistēmas konstatē, ka attiecīgais videoklips neatbilst mūsu reklāmdevējiem piemērota satura vadlīnijām, šajā videoklipā reklāmas tiks rādītas ierobežoti vai netiks rādītas nemaz. Taču, ja satura veidotājs uzskata, ka viņa videoklips tomēr ir piemērots visiem zīmoliem, viņš attiecīgajam videoklipam var pieprasīt manuālu pārskatīšanu.