Kuidas YouTube tagab, et meie süsteemid ei ole kallutatud?
Kasutame otsingu- ja avastamissüsteemide treenimiseks inimeste tagasisidet kõikjalt maailmast. Juhised, mida nad järgivad, on avalikud. Meie otsingu- ja avastamissüsteemid ei ole mõeldud videote ja kanalite filtreerimiseks ega mahasurumiseks poliitiliste veendumuste põhjal.
Me auditeerime oma masinõppesüsteeme, et nende algoritmides ei tekiks tahtmatut kallutatust, näiteks soopõhist kallutatust. Vigade leidmisel me parandame need ning treenime süsteeme nii, et need sarnaste olukordadega tulevikus paremini hakkama saaksid.
Kas YouTube'i eeskirjad on teatud inimrühmade või poliitiliste vaadete suhtes ebaõiglased?
Eeskirjade kujundamisel ja värskendamisel kaasame võimalikult paljusid asjaosalisi, muu hulgas sisuloojaid, eksperte, sõnavabaduse kaitsjaid ja kõigi poliitiliste huvigruppide esindajaid.
Uute eeskirjade väljatöötamise järel investeerime küllaldaselt aega, õpetamaks eri riikide ülevaatamistiime jõustama neid järjekindlalt ja objektiivseid juhiseid järgides. Eeskiri kehtestatakse alles siis, kui ülevaatajad langetavad proovikeskkonnas (kus eeskirja põhjal tehtud otsuseid tegelikult ei rakendata) selle põhjal otsuseid piisavalt kooskõlaliselt. Kui seda ei õnnestu saavutada, siis vaatame koolituse ja hindamisjuhised üle, et kõik oleks selge, ning kordame kogu protsessi. Eesmärk on vähendada subjektiivsust ja isiklike tõekspidamiste mõju, et saavutada sisu suuremahulisel hindamisel suur täpsus ja järjekindlus. Enne aktsepteeritava täpsustaseme saavutamist eeskirja avalikult ei kehtestata.