Loading...

Program do komunikacji alternatywnej / Application for alternative communiation

736 views

Loading...

Loading...

Transcript

The interactive transcript could not be loaded.

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Feb 4, 2016

https://www.facebook.com/komunikacjaa...
Poniżej informacja na temat prototypu. Aby otrzymać informacje o pierwszej, pełnej wersji programu zapraszam na powyższą stronę fb oraz na stronę projektu: http://aplikacjaka.wixsite.com/program.

Pozdrawiam!

== For english turn on subtitles ==

Witajcie,

stworzyłem prototyp darmowej aplikacji, który docelowo ma pomóc w komunikacji alternatywnej (czyli pomóc w komunikacji osobom, które nie mogą komunikować się w sposób standardowy). Na razie operuje symbolami Blissa, ale można go poszerzyć o piktogramy. Docelowo będzie dostępna dla każdego.

Obecna forma programu to realizacja mojej wizji, której nie konsultowałem z żadną instytucją ani osobą prywatną, ponieważ jeszcze takiej nie znalazłem, która chciałaby taką konsultację ze mną przeprowadzić. Poprzez tą prezentację obecnego stanu prac chciałbym zachęcić osoby prywatne i instytucje do współpracy przy rozwijaniu tego projektu tak, by miał on sens. Nie chcę bazować (nawet widzieć) gotowych rozwiązań komercyjnych "konkurencji", by nie być posądzonym o plagiat czy nieuczciwość. Chcę stworzyć coś nowego, darmowego, co będzie przydatne osobom niepełnosprawnym.

Po co wywarzać otwarte drzwi? Przecież już istnieją podobne, a nawet kompletne programy! Odpowiedź jest prosta: te kompletne programy kosztują krocie. Mój, mimo, że nie aż tak kompletny, będzie darmowy!

Pomysły na rozwój:
1) Zastosowanie piktogramów alternatywnie do symboli Blissa.
2) Umożliwienie stworzenia osobistych kart (stron) przeglądanych w trybie mówienia spośród gotowych symboli/piktogramów (obecnie mam ponad 900 gotowych symboli Blissa).
3) Umożliwienie zaprojektowania zakresu słów do nauki.

Osoby i instytucje chętne do współpracy przy rozwoju programu, przede wszystkim mające praktyczne pomysły, proszę o kontakt na e-mail: michcioh@gmail.com.

Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za zainteresowanie,
Michał

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...