Loading...

J-Santa 2019 | test && commit || revert (TCR) - alternative to TDD or eccentricity? Piotr Stawirej

26 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on May 15, 2020

Wszyscy znamy ból przeglądania dużych pull requestów. Dużo czasu zajmuje zrobienie przeglądu kodu, wprowadzenie uwag i merge do mastera. Robienie małych pull requestów wymaga samodyscypliny.

test && commit || revert (TCR) to alternatywa do Test Driven Development. Jeżeli testy przejdą, zmiany zostaną zakomitowane, w przeciwnym razie wszystkie zmiany wprowadzone od ostatniego zakomitowania zostaną odrzucone.

TCR to technika, która zachęca do robienia małych zmian w małych krokach. Rezultatem jest szybsze wchodzenie na produkcję, wprowadzanie małych zmian oraz dojrzałe podejście do refaktoringu.

Technika ta została stworzona przez Oddmunda Strømme, Ole Tjensvoll Johannessen i Larsa Barlindhaug podczas warsztatów z Kentem Beckiem.

Podczas tej sesji dowiemy się, co to jest i jak działa TCR, oraz zrobimy porównanie z TDD. Poznamy wady i zalety i możliwe zastosowanie w komercyjnych projektach. Zastanowimy się, czy TCR jest realną alternatywą do TDD, czy ciekawostką, która przeminie.

_____________________________________
IT NonStop: J-Santa to konferencja poświęcona Javie, JVM i Craftsmanship w Lublinie. Wysoki poziom wystąpień, znani prelegenci, solidna dawka informacji, najnowsze technologie. Organizatorzy: DataArt Poland oraz Lublin Java User Group

Loading...


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...