Loading...

155. WrocławJUG [MID, PL] - Czy to się zeskaluje? - Marek Będkowski i Paweł Andrachiewicz

55 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Mar 24, 2020

Meetup: https://www.meetup.com/pl-PL/WroclawJ...
Tytuł: Czy to się zeskaluje?

Opis:
Mikroserwisy lambdy, synchroniczne, eventowe - te zagadnienia zna każdy. Zmierzyliśmy się z nimi również i my ok. rok temu przygotowywując architekturę pod nowy projekt umożliwiający obsługę 300k+ urządzeń komunikujących się co najmniej raz dziennie. Oczywiście miało być dobrze, tanio i szybko (jak zawsze :)) w związku z czym postanowiliśmy użyć spring-cloud oraz terraform'a i wdrozenie na AWS'ie. Jak już mieliśmy podstawy to przejście krok dalej czyli do "testowania na produkcji" czyli inżynierii chaosu (chaos engineering) wydawało się bajecznie proste, ale takie nie było. Podczas prezentacji pokażemy jak korzystając z odpowiednio przygotowanych komponentów spring-cloud oraz zwykłego jenkinsa i automatyzacji deploymentu (oraz właściwego nastawienia) udało nam się stworzyć samouzdrawiający sie, odporny na błędy system.

Występują:
Paweł Andrachiewicz, Marek Będkowski

Poziom: Mid

Język: PL

Bio:
Marek Będkowski
Polyglot programmer z wieloletnim stażem oraz doświadczeniem w projektach dużych i małych. Jego ścieżka kariery prowadziła przez wiele języków programowania m.in. ActionScript, php, perl, C++, python, CoffeeScript, JavaScript ostatnio Java i TypeScript. Uważa, że idealny programista powinien znać perfekcyjnie co najmniej jeden język dynamiczny i jeden statyczny. Do tej pory miał okazję realizować projekty m.in. z sektora publicznego, przetwarzania wideo w czasie rzeczywistym oraz analizy obrazów przy wykorzystaniu sieci neuronowych (również w Javie :))). Od czasu tego ostatniego dość sceptycznie nastawiony do możliwości przejęcia kontroli nad światem przez sztuczną inteligencję. Obecnie zajmuje się architekturą odporną na błędy z użyciem spring-cloud . Po godzinach próbuje dotrzymać tempa swojej trójce dzieci no i marzy o Tesli :)

Bio:
Paweł Andrachiewicz
DevOps z wielopłaszczyznowym doświadczeniem. Zaczynał od wielkich systemów opartych na z/OS, współtworzył projekty sektora publicznego oparte na AIX i poprzez 1000+ serwerowe systemy rozproszone, wylądował przy tworzeniu rozwiązań dla sektora medycznego. Współtworzył infrastruktury „Five Nines” w oparciu o metal jak i rozwiązania w 100% serverless na AWS. Kiedyś trochę programował, więc obecnie nie ma problemu z napisaniem prostej lambdy. Zauroczony łatwością tworzenia wysokodostępnych rozwiązań w oparciu o chmury publiczne. W wolnym czasie zajmuje się swoim praco-hobby - fotografuje spotkania klasy okręgowej, mecze piłkarskiej Ligi Mistrzów czy lekkoatletów na Mistrzostwach Świata. W przeciwieństwie do Marka uważa, że mocniejsze silniki benzynowe są wciąż lepsze od rozwiązania Tesli.

Nagranie: Bartosz Wiśniewski @pr0gramista

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...