Loading...

Lāčuvīrs

860 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Nov 6, 2016

INFORMĀCIJA

Multimediālajā izrādē “Lāčuvīrs” apvienojas mūsdienīga performanču māksla, kas ir balstīta japāņu butō dejā, ar latviešu un sāmu tradicionālo mūziku, kā arī īpašu gaismas un video mākslu. Izrādē “Lāčuvīrs” tiek pētīts ziemeļniekiem kopīgais mīts par lāci kā vīrišķo arhetipu.Izrādes autore Simona Orinska jau daudzus gadus kopā ar savu performanču grupu IDEAGNŌSIS dodas arvien jaunu izpausmju meklējumos dažādās telpās, strādājot ar dažādiem materiāliem un pieaicinot citu jomu māksliniekus.

Performances īpašais muzikālais viesis sāmu mūziķis Torgeir Vassvik no Norvēģijas ziemeļiem jau pērnā gada decembrī Rīgā apbūra klausītājus ar intensīvu koncertu, kurā apvienojās sāmu joikas, rīkles dziedājumi, roķīga ģitāra un šamaniskas bungas. Lāčuvīrā viņa muzikālā partnere būs koklētāja Latvīte Cirse, kura pārvalda dažādas koklēšanas tehnikas – no tradicionālās koklītes, līdz lielajai koncertkoklei un īpašai elektroniskajai koklei.

Izrādes vizuālo noformējumu veido Jordi NN no Spānijas, kurš strādā dažādos vizuālos medijos, jau vairākus gadus Lietuvā veido ugunsskulptūras, bet nodarbojas arī ar grafiku, fotogrāfiju un videomākslu.

Projektu realizē biedrība “Laboratory of Stage Arts”, sadarbībā ar Kultūras menedžmenta centru „Lauska” un biedrību “Free Riga”. Projektu atbalsta RISEBA, Rīgas Domes “Radošie kvartāli” atbalsta programma un Norden Kulturkontakt Nord Mobilitātes programma. Izrāde ir Starptautiskās Jauno mēdiju mākslas nedēļas I-WEEK satelītprogramma.

http://lauska.lv/lacuvirs/

PIEDALĀS

Simona Orinska / Režija / Latvija

Torgeir A Vassvik / Balss / Sapmi, Norvēģija

Latvīte Cirse / Kokle / Latvija

Jordi NN / Mākslinieks / Spānija

IDEAGNOSIS - Maria Garcia de las Llanderas / Dana Indāne / Alda Rusina / Erna Daudzvārde / Laura Feldberga / Ieva Putniņa / Arvis Kantiševs

RISEBA - Audiovizuālās mediju mākslas programmas studenti
Latvija


KAD / Sestdien, 12. novembrī un Svētdien, 13. novembrī / Plkst. 19.00 / 2016
IEEJA BRĪVA

KUR / RISEBA Arhitektūras un mediju centrs H2O 6
Durbes iela 4, Rīga, LV-1048, Latvija

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...