4,453
 • Jiří Pavlica & Hradišťan - Rozpomínání

  26,805 views 2 years ago
  Music video by Hradišťan from album Vteřiny křehké (2014 Indies Scope)
  music: Jiří Pavlica
  lyric: Dušan Vančura
  singers: Jiří Pavlica, Alice Holubová, Hradišťan
  director: Jakub Čermák (http://www.cermaque.wix.com...)
  http://www.indies.eu/alba/2...

  Video vzniklo za podpory Partnerství OSA.


  Ve videu byly použity dětské kresby Jany Opatové, záběry s chalupy její maminky Jarky a s výběrem lokací pomohl Richard Souček

  K příležitosti předání platinové desky přichází Jiří Pavlica a Hradišťan s novým videoklipem k písni Rozpomínání. Skladba je součástí alba Vteřiny křehké, autorské nahrávky Jiřího Pavlici, které vydavatelství Indies Scope vydalo v červnu 2014. Tato nahrávka již dosáhla platinových prodejů a ocenění bude předáno 4.3. na koncertě v divadle Bez zábradlí.

  Album Vteřiny křehké obsahuje patnáct skladeb a o vizuální kabát písně Rozpomínání se postaral mladý režisér a animátor Jakub Čermák. "Snažil jsem se respektovat poetiku kapely a vystihnout nostalgický charakter písně vyprávěním skrze prostředí a předměty, které v sobě nesou svědectví lidských příběhů, jsou nositeli svojí vlastní "předmětné" paměti - nebo minimálně v té naší vzpomínky vyvolávají. Ve spolupráci s Jiřím Pavlicou a Davidem Burdou jsme se snažili tomuto příběhu lásky vtisknout i co nejnadějeplnější vyznění."

  Vteřiny křehké jsou pro Jiřího Pavlicu nahrávkou, která má zásadní význam. „Tato nahrávka je (má) osobní výpovědí. Přináší postoj člověka, který v životě leccos prožil a má na svět a vše v něm svůj jasný a kontinuální názor. Každému z nás se může naprosto změnit život během okamžiku, protože každá vteřina našeho bytí je velmi křehká a vratká.“ Vybrané texty Jana Skácela, Michala Stránského, Františka Novotného, Dušana Vančury Josefa Veselého, Evy Kociánové a Alžběty Šáchové souzní s tímto tématem a dohromady tvoří jednotný celek. Síla tématu se odrazila i na volnějším až baladičtějším vyznění nahrávky.


  Písňové album na které čekali fanoušci Hradišťanu několik let bylo přijato více než pozitivně a svědčí o tom i platinové album jež bude předáno 4.3. na koncertě v Divadle Bez Zábradlí. Show less
  Read more
 • Uploads Play all

  This item has been hidden
 • This item has been hidden
 • Popular uploads Play all

  This item has been hidden
 • Indies Scope 2015 Play all

  This item has been hidden
 • Indies Scope 2014 Play all

  This item has been hidden
 • Traband Play all

  video from great czech orginal band Traband - http://www.myspace.com/trabandhudba
  This item has been hidden
 • Recent posts Play all

  This item has been hidden
to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...