3,083
 • LOMBARD - NAJWIĘKSZE PRZEBOJE - KONCERT

  24,344 views 7 years ago
  Zapraszamy na koncerty zespołu LOMBARD w całej Polsce. LOMBARD 35 LAT to multimedialne widowisko na miarę XXI wieku, największe hity zespołu LOMBARD, niezwykła atmosfera, którą tworzą: Marta Cugier - wokal, Grzegorz Stróżniak - lider, wokal, instrumenty klawiszowe, Daniel "Gola" Patalas - gitara, Michał "Guma" Kwapisz - bas, Mirek Kamiński - perkusja i profesjonalna ekpia: Grzegorz Stróżniak - manager, Mirek Wdowczyk - roadmanager, realizacja dźwięku, Łukasz Jamruziewicz - realizacja świateł, Łukasz Migdalski - realizacja sceny. Show less
  Read more
 • Uploads Play all

  This item has been hidden
 • LOMBARD Play all

  Lombard powstał w 1981 roku w Poznaniu. Liderem zespołu Lombard jest wokalista, klawiszowiec, kompozytor i autor - Grzegorz Stróżniak, od 1999 roku towarzyszy mu wokalistka i autorka tekstów - Marta Cugier www.lombard.pl
  This item has been hidden
 • LOMBARD Swing CD 2017 STMP Play all

  LOMBARD Swing "muzyka bez granic" to najnowszy, muzyczny, multimedialny projekt koncertowy zespołu Lombard z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonicznej i Big Bandu pod batutą Jana Zeylanda. Energia rockowej muzyki progresywnej, przeboje które znacie i kochacie zaczarujemy w liryczne brzmienia instrumentów smyczkowych, porywające improwizacje znakomitych instrumentalistów jazzowych, czy łagodne riffy gitarowe. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się jak zabrzmiałby przeboje zespołu Lombard w złotej erze swingu? Ten koncert odpowie na to pytanie. Na scenie spotkają się 3 żywioły: klasyka, jazz i rock. Muzycy udowodniają na scenie, że muzyka nie ma granic. To propozycja dla fanów dobrej rozrywki wszystkich pokoleń.
  Premiera LOMBARD Swing "muzyka bez granic” odbyła się 24 stycznia 2016 roku w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie z okazji 35 rocznicy powstania zespołu Lombard. Wypełniona po brzegi sala przyjęła występ owacjami na stojąco. Bilety zostały wyprzedane w dwa tygodnie.
  W 2016 roku ukazała 11 w 35 letniej historii zespołu płyta pt. LOMBARD Swing zawierająca 10 wybranych utworów z projektu koncertowego o tym samym tytule. Zespołowi Lombard towarzyszy Big Band pod dyr. Jana Zeylanda oraz Hanseatica Chamber Orchestra.
  W 2017 roku oprócz corocznych kilkudziesięciu koncertów rockowych LOMBARD SHOW zespół zaplanował trasę składającą się z kilkudziesięciu koncertów LOMBARD Swing "muzyka bez granic”. Koncerty są perfekcyjnie zrealizowane przez grupę profesjonalnych, osobistych realizatorów zespołu Lombard. Całość koncertu dopełniają przepiękne grafiki zsynchronizowane z muzyką.
  Podczas koncertów zagra zespół LOMBARD w najdłużej istniejącym składzie w historii:
  Marta Cugier – śpiew (od 1999), Grzegorz Stróżniak – śpiew, inst.. klaw, LIDER (od 1981), Daniel GOLA Patalas – gitara (od 2005), Michał GUMA Kwapisz – kontrabas, bas (od 2005), bas, Mirosław Kamiński – perkusja (od 2005)

  BIG BAND pod dyr Jana Zeylanda w składzie: Jan Zeyland – fortepian, Tomek Orłowski – trąbka, Sebastian Sołdrzyński – trąbka, Maciej Gwóźdź – trąbka, Jarek Wachowiak – saksofon, Jasiu Adamczewski – saksofon, Robert Borys Błoszyk – saksofon, Józek Zatwarnicki – puzon, Piotrek Banyś – puzon, Andrzej Mazurek – instrumenty perkusyjne, Michał Gajda – akordeon

  Orkiestra Kameralna

  UTWORY:

  UWERTURA
  Przeżyj to sam
  muz. Grzegorz Stróżniak, sł. Andrzej Sobczak
  Nasz ostatni taniec
  muz. Grzegorz Stróżniak, sł. Leszek Piotrowiak
  Szklana pogoda
  muz. Grzegorz Stróżniak, sł. Marek Dutkiewicz
  Musical
  muz. Grzegorz Stróżniak, sł. Marta Cugier
  Deja vu – to już było
  muz. Grzegorz Stróżniak, sł. Marta Cugier
  Diamentowa kula
  muz. Grzegorz Stróżniak, sł. Marek Dutkiewicz
  Gołębi puch
  muz. Grzegorz Stróżniak, sł. Małgorzata Ostrowska
  Kryształowa
  muz. Grzegorz Stróżniak, sł. Jacek Skubikowski
  Prywatna samotność
  muz. Grzegorz Stróżniak, sł. Marta Cugier
  Anatomia – ja płynę, płynę
  muz. Grzegorz Stróżniak, sł. Małgorzata Ostrowska
  Kto mi zapłaci za łzy
  muz. Grzegorz Stróżniak, sł. Jacek Skubikowski
  Gwiazdy rock & roll’a
  muz. Grzegorz Stróżniak, sł. Marek Dutkiewicz
  Adriatyk – ocean gorący
  muz. Grzegorz Stróżniak, sł. Małgorzata Ostrowska
  Taniec pingwina na szkle
  muz. Jacek Skubikowski, sł. Jacek Skubikowski
  Słowa na murze
  muz. Grzegorz Stróżniak, sł. Małgorzata Ostrowska
  Anka
  muz. Grzegorz Stróżniak, sł. Jacek Skubikowski
  This item has been hidden
 • LOMBARD ShowTime (CD 2012) Play all

  Płyta ShowTime zespołu Lombard ukazała się w 2012. Płyta to muzyczny dziennik z życia zespołu Lombard. Znalazło się na niej 11 ciekawych kompozycji o tematyce społecznej, dotykających tematykę wojny i terroryzmu, porzuconych dzieci, uzależnienia od narkotyków, integracji z osobami niepełnosprawnymi, walki o wolność i demokrację, kibicowania ponad podziałami... miłości czy walki z przeciwnościami losu. 11 historii, które wstrząsnęły twórcami albumy. Na płycie pojawiają się goście: Marek Siwek - niepełnosprawny przyjaciel zespołu i KEBAB czyli Damian Pankiewicz poddający się resocjalizacji raper, odsiadujący wyrok w więzieniu w Nowogardzie. Płytę zrealizował Mirosław Wdowczyk. Producentem płyty jest Grzegorz Stróżniak. Płyta ukazała się nakładem ShowTime music production.
  This item has been hidden
 • LOMBARD DEJA'VU (CD 2000) Play all

  Deja'vu to pierwsza płyta zespołu Lombard po fonograficznym powrocie w 2000 roku z wokalistką MARTĄ CUGIER. Producentem muzycznym tej ciekawej muzycznie płyty jest legendarny kompozytor i lider zespołu GRZEGORZ STRÓŻNIAK, a za nowoczesne brzmienie gitar odpowiada Paweł Klimczak. Płytę zrealizowano w Studio Hendrix w Lublinie, a jej realizatorem był słynny Paweł Skóra. Płyta ukazała się w 2000 roku, a jej wydawcą był Pomaton EMI. Nowe bardziej rockowe brzmienie Lombardu zyskało nowe pokolenie fanów. Utwory takie jak "Deja'vu - to już było" czy "Patrz!Patrz!" podbijały listy przebojów w muzycznych stacjach telewizyjnych: MTV i ViVA. Do dziś na koncertach zespołu Lombard publiczność domaga się tych przebojów. KUP CD w legalnych źródłach:
  ITUNES https://itunes.apple.com/pl/album/deja-vu-to-juz-bylo/id6...
  DEEZER https://www.deezer.com/pl/album/334787'
  SPOTIFY https://open.spotify.com/album/42Y9b7ZRrcjRhtp7OB7wpB?
  This item has been hidden
 • LOMBARD Show Play all

  This item has been hidden
 • LOMBARD W HOŁDZIE SOLIDARNOŚCI - DROGI DO WOLNOŚCI Play all

  „W hołdzie solidarności -drogi do wolności” to widowisko multimedialne stanowiące połączenie obrazu i dźwięku w nowatorski sposób opowiadające historię Polski od roku 1981 do czasów współczesnych. Spektakl jest wehikułem czasu dla wszystkich pokoleń.
  Pomysł na innowacyjne połączenie muzyki Lombardu i historii powstał przy okazji 25 Rocznicy Powstania Solidarności. Inspiracją do napisania scenariusza spektaklu przez Martę Cugier i Grzegorza Stróżniak było poznanie działaczy Dolnośląskiej Solidarności Jarka Chołodeckiego, Ryszarda Chilczuka i Romka Kirstejn z Opola. Artyści poznali losy tych niezwykłych bohaterów Solidarności podczas Gali w Manheim z okazji 50 urodzin i wręczenia im najwyższych odznaczeń za zasługi dla Kraju przyznanych przez Marszałka Województwa Opolskiego, gdzie wystąpili z krótkim recitalem. Spotkanie to zaowocowało wieloletnią przyjaźnią i wieczorami przepełnionymi opowieściami o ich walce o wolność w podziemnej Solidarności i życiu.
  Pamięci Górników K.W.K „Wujek”
  Ta ciekawość ludzkich losów i historii oraz często zaangażowanie w organizowane przez Solidarność akcje Marty i Grzegorza sprawiła, że w końcu 15.12.2007 roku udało się zarejestrować koncert z okazji 26 Rocznicy Pacyfikacji Kopalni Wujek. Dzięki osobistemu zaangażowaniu wielu osób ale przede wszystkim Społecznego Komitetu Pamięci Górników K.W.K „Wujek” Poległych 16 grudnia 1981r. zespół zrealizował i zarejestrował DVD „Lombard w hołdzie Solidarności – drogi do wolności” w Górnośląskim Centrum Kultury w Katowicach. Koncert, podczas którego na widowni zgromadziła się wspaniała Śląska publiczność wśród której nie zabrakło Rodzin ofiar 9 Górników Poległych w Kopalni Wujek.
  W spektaklu zespół „Lombard” wciela się w rolę narratora. Przenosi nas w świat historycznych wydarzeń, uwrażliwia, zmusza do myślenia ale i często bawi .
  Specjalnie dobrany program koncertu, w którym nie zabrakło największych przebojów Lombardu oraz współczesnych utworów, zilustrowano wyjątkowymi materiałami filmowymi, archiwaliami i grafikami wyświetlanymi na trzech wielkich ekranach. Koncert jest wypełnionym patriotyzmem, dojrzałym spojrzeniem na karty najnowszej historii oraz w unikatowy sposób obniżającym paradoksy lat 80’’ w Polsce obrazem.
  Spektakl Lombardu zagościł już w wielu miejscach w Polsce i na Świecie.
  13 grudnia 2008 roku odbyła się Premiera DVD zespołu Lombard „W hołdzie solidarności -drogi do wolności” pod patronatem Instytutu Pamięci Narodowej.
  This item has been hidden
 • LOMBARD TELEDYSKI Play all

  This item has been hidden
to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...