Kulczyk Foundation
309
 • Żółty Talerz: Daj Przepisa

  1,211 views 3 months ago
  „Daj przepisa!” – tymi słowami Michel Moran zachęca dzieci i młodzież w całej Polsce do udziału konkursie organizowanym przez Kulczyk Foundation w ramach programu Żółty Talerz. Celem konkursu jest podniesieniu świadomości dotyczącej zdrowego odżywiania wśród najmłodszych oraz zachęcanie ich do wspólnego gotowania z rodzicami, przyjaciółmi czy wychowawcami.

  – Dzieci to nasz największy skarb. Musimy zrobić wszystko, żeby zapewnić im odpowiednią edukację oraz zdrowie. Dlatego uruchomiliśmy program Żółty Talerz, którego zadaniem jest kompleksowe wsparcie żywienia dzieci w Polsce, w tym propagowanie wiedzy o zdrowym odżywianiu. Cieszę, że udało nam się do tej misji pozyskać zarówno ekspertów, jak i osoby ze świata mediów, którym – podobnie jak nam - zależy na zdrowiu polskich dzieci – mówi Dominika Kulczyk, prezes Kulczyk Foundation.

  #ZoltyTalerz #DajPrzepisa #KulczykFoundation Show less
  Read more
 • Efekt Domina: seria VI Play all

  Dominika Kulczyk, jedyna polska filantropka, która poprzez osobiste zaangażowanie realizuje programy pomocowe na całym świecie, w szóstej serii autorskiego cyklu dokumentalnego „Efekt Domina” dociera do potrzebujących w Afryce, Azji i Ameryce Południowej. Na miejscu pomaga rozwiązywać́ problemy lokalnych społeczności, troszczy się̨ o lepsze dzieciństwo, zapewnia dostęp do edukacji i opieki medycznej, ale przede wszystkim upomina się̨ o wolność́.

  – To przerażające i niedopuszczalne, że w XXI wieku wciąż żyje 40 milionów niewolników, w tym 10 milionów to dzieci. Wobec obojętności świata problem ten narasta. Dlatego wspólnym mianownikiem działań Kulczyk Foundation ukazanych w szóstej serii „Efektu Domina” jest chęć́ przywrócenia najmłodszym utraconego dzieciństwa – mówi Dominika Kulczyk.

  W nowej serii „Efektu Domina” zabierzemy widzów do Ghany. To kraj, w którym życie dzieci kosztuje kilkadziesiąt dolarów. Czasami nawet pięciolatki są sprzedawane przez rodziców. Kupcami są m.in. rybacy znad jeziora Wolta, którzy zmuszają je do pracy przy połowach w warunkach zagrażających życiu. Wsparcie Kulczyk Foundation dla Partners in Community Development (PACODEP) umożliwiło uratowanie już ponad 20 osób!

  Problem handlu ludźmi na ogromną skalę dotyczy również Nepalu. Tamtejsze dzieci są kupowane, porywane i wywożone do sąsiednich państw, gdzie często żyją w nieludzkich warunkach, zmuszane do prostytucji lub pracy ponad siły. Fundacja Dominiki Kulczyk wsparła działającą na granicy nepalsko- indyjskiej organizację 3 Angels Nepal. Jej pracownicy każdego roku zapewniają setkom uratowanych bezpieczne schronienie. Z kamerą docieramy też do Lesotho, kraju nazywanego podniebnym królestwem, gdyż całe leży na wysokości powyżej 1000 m n.p.m. Niestety dla żyjących tam dzieci to nie jest raj – prawie co piąte jest sierotą. Rodziców tracą bardzo często wskutek epidemii HIV/AIDS.

  Dominika Kulczyk dociera także do dzieci w slumsach stolicy Kenii, dając im nadzieję na lepszą przyszłość. Na Sumbie – indonezyjskiej wyspie zmagającej się od lat z malarią – pomaga zapewnić potrzebującym dostęp do opieki medycznej. W tym celu udaje się również do odległych zakątków Namibii.

  www.kulczykfoundation.org.pl
  This item has been hidden
 • Żółty Talerz Play all

  Żółty Talerz to program wsparcia systemu żywienia dzieci poprzez działanie tam, gdzie konkretne dziecko siada do posiłku: w stołówce, w świetlicy, czy też w domu rodzinnym. Projekt został uruchomiony przez Kulczyk Foundation jako sojusz z najbardziej skutecznymi polskimi organizacjami pomocowymi.

  http://zoltytalerz.pl/
  This item has been hidden
 • Mądre bajki z całego świata: edycja 4 Play all

  Już od 22 maja 2018 r. w całej Polsce dostępna jest kolejna, czwarta już edycja „Mądrych bajek z całego świata”. Tym razem na audiobooku dołączonym do książki będzie można usłyszeć, jak Jakub Błaszczykowski, Anna Starmach, Kamil Stoch, Magdalena Cielecka i Dominika Kulczyk czytają niezwykłe historie z całego świata, napisane pod okiem specjalistów w zakresie psychologii dziecięcej i edukacji najmłodszych.

  Bajki powstały specjalnie z myślą o emocjach i wrażliwości dzieci. Tak jak rok temu, całkowity dochód ze sprzedaży bajek przeznaczony zostanie na sfinansowanie nocnych dyżurów Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111.

  Więcej informacji o projekcie:
  http://kulczykfoundation.org.pl/madrebajki/
  https://www.facebook.com/kulczykfoundation

  "Mądre bajki z całego świata" do kupienia również online:
  http://www.empik.com/madre-bajki-z-calego-swiata-2018,p12...
  https://kulturalnysklep.pl/ksiazka/madre-bajki-z-calego-s...
  This item has been hidden
 • Efekt Domina: seria V Play all

  Trzeba mieć odwagę, żeby poruszyć pierwszą kostkę domina. Jeden ruch może wywołać falę dobra, a pomaganie może stać się sposobem na życie. „Efektu Domina" po prostu nie da się powstrzymać! Już po raz piąty Dominika Kulczyk zabierze widzów TVN do najbiedniejszych zakątków świata. Tym razem pomoże ludziom ekstremalnie dyskryminowanym: mniejszościom etnicznym, dzieciom, kobietom oraz uchodźcom.

  Dominika Kulczyk już od lat dociera w najdalsze i najbardziej niebezpieczne miejsca, zmieniając życie różnych społeczności na lepsze. W piątej serii „Efektu Domina” pokaże historię osób oskarżonych o czary w Papui Nowej Gwinei, czy losy dzieci wychowujących się na największym śmietnisku na Filipinach – Payatas, które dzięki grze w piłkę nożną zmieniają swoją rzeczywistość. Prowadząca dotrze także do największego obozu uchodźców na świecie, który powstał w Bangladeszu. To właśnie tam uciekło już około miliona Rohingyów – członków mniejszości muzułmańskiej z Birmy. Na mapie podróży będzie także Kolumbia, gdzie widzowie poznają założycielki niezwykłego osiedla: „Miasta kobiet”. Taki pomysł
  w kraju, w którym niepodzielnie rządzą mężczyźni wydaje się niemożliwy. A jednak!

  Szczególnie wzruszający będzie odcinek o Rwandzie. Dominika Kulczyk pomaga tam dzieciom niedosłyszącym i głuchym. Cały świat zna historię tego kraju głównie przez pryzmat gigantycznej czystki etnicznej. Tymczasem małych adresatów pomocy, niepełnosprawność skazuje na „społeczną śmierć” za życia. W tak biednym kraju osoba, która nie może komunikować się z innymi, nie ma absolutnie żadnych szans. Dla prowadzącej pomoc dzieciom z Rwandy to jedna z najważniejszych akcji w historii programu.

  Dominika Kulczyk od lat zajmuje się pomaganiem. Do tej pory Kulczyk Foundation, którą prowadzi, wsparła ponad 150 organizacji pozarządowych, realizując liczne projekty w Polsce i ponad 50 krajach na całym świecie. Chcę razem z ludźmi, którym pomagamy odnajdywać tę najważniejszą dla nich pierwszą kostkę domina. Często małą, ale kluczową, bo mamy pewność, że poruszy kolejne, coraz większe – mówi prowadząca.

  http://kulczykfoundation.org.pl
  This item has been hidden
 • Pomagamy pomagać Play all

  This item has been hidden
 • Efekt Domina: seria IV Play all

  This item has been hidden
 • Efekt Domina: seria III Play all

  This item has been hidden
 • Mądre bajki z całego świata Play all

  Dzieci, niezależnie z jakich są krajów: czy z Bangladeszu, Etiopii, Rumunii, czy z Polski, wszędzie tak samo marzą, tak samo kochają – i tak samo potrzebują czuć się bezpieczne. Nasza książeczka edukacyjna z płytą Mądre bajki z całego świata jest opowieścią o ich marzeniach. Bajki, które czytają sławni przyjaciele naszej akcji są okazją do wyjątkowej rozmowy z dziećmi o tym co czują, co przeżywają, a także czego nie rozumieją, okazją do partnerskiej rozmowy o wartościach, którymi kierujemy się w życiu, niezależnie od tego w jakiej części świata żyjemy.

  http://www.kulczykfoundation.org.pl
  This item has been hidden
to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...