İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi (İSMEK), yaygın eğitim ilkeleriyle İstanbullulara ücretsiz sanat ve meslek eğit...
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi (İSMEK), yaygın eğitim ilkeleriyle İstanbullulara ücretsiz sanat ve meslek eğitimleri veren bir yetişkin eğitimi kurumudur. 

1996 yılında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde kurulan İSMEK’ten şimdiye kadar eğitim alan öğrenci sayısı 2 milyonu aşmıştır. Bu yılki hedef ise 233 bin yeni öğrenciye ulaşmaktır. 

Halen İstanbul’un 38 ilçesinde, 235 kurs merkezinde 412 branşta, 33 alanda faaliyetlerini sürdüren İSMEK, ülkemizde ve dünyada model olarak alınmakta ve bir “halk üniversitesi” olarak gösterilmektedir. 

Sanat ve meslek eğitimlerinin yanı sıra eğitim sürecini tamamlayıcı nitelikteki hizmetler de İSMEK’in önemli faaliyetlerindendir. Ücretsiz verilen bu hizmetler; seminerler, sergi ve fuarlar, yayınlar, kursiyer eserlerinin satışı, atölye faaliyetleri, yarışma, sempozyum, defile vb. etkinliklerdir.
to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...