BSM - Bağımsız Sinema Merkezi
11,302
 • BSM-Bağımsız Sinema Merkezi Tanıtım Filmi

  18,224 views 5 years ago
  www.bagimsizsinemamerkezi.org
  bagimsizsinemamerkezi@gmail.com
  BSM 2011 yılında Türkiye'de sinema ve video alanlarında film, atölye, araştırma, yayın ve eğitim çalışmaları yapmak, Bağımsız sinemacılara kendilerini geliştirebilecekleri ve projelerini hayata geçirebilecekleri bir merkez sunma, kollektif bir üretim modeli oluşturabilme amacıyla kurulmuştur.

  BSM Sinemayı sermayenin kontrolünde, sadece parası olanın üretebildiği bir sanat olmaktan çıkarmak için bunun tekniğini, kuramını, dilini yeni araçlar ve durumlar üzerinden yeniden değerlendirmeyi, yeni yollar açmayı, tartışmayı ve buradan yeni filmler üretmeyi amaçlar. BSM bu amaçları için bir çok periyodik yayın hazırlamakta, bir çok farklı dalda atölyeler ve seminerler düzenlemekte, Bir sinema filminin tüm gereksinimlerini kendi bünyesinde karşılayabilmek için teknik donanımlarını geliştirmekte, ağır dağıtım koşullarına karşı kendi alternatiflerini yaratabilmek için çeşitli gösterim ve dağıtım yöntemleri üzerine çalışma yürütmektedir.
  *BSM "Bağımsız Sinema" kavramını; sermayeden, gericilikten, cemaatlerden, onların uzantılarından, emperyalist kurumların operasyonlarından, piyasacılıktan ve her türlü dogmatizmden, sansürcülükten ve kısıtlamadan bağımsızlık, insanlığın "Eşitlik ve Özgürlük" mücadelesine ise bir bağlılık olarak tarif eder. Show less
  Read more
 • Yolculuk Filmi Play all

  This item has been hidden
 • RED! Filmi Fragmanları Play all

  Red Filmi ile ilgili tüm videolar.
  This item has been hidden
 • This item has been hidden
to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...