3.43K
 • Kuq e zi apo verdhë e kaltër?

  138 views 1 month ago
  Janë bërë 12 vjet prej se Kosova shpalli pavarësinë dhe qytetarët mbesin të ndarë sa i takon ndjenjës që ata kanë për flamurin kombëtar shqiptar dhe atë të shtetit të Kosovës.
  E publikuar më - https://www.evropaelire.org...... Show less
  Read more
 • Uploads Play all

  • Pesë gjëra që duhet t’i dini për testet e koronavirusit - Duration: 3 minutes, 13 seconds.

   • 19 minutes ago
   • 6 views
   Teste të koronavirusit nuk ka mjaftueshëm, por teknologjitë e reja janë duke u dhënë mjekëve mjete të nevojshme për të luftuar pandeminë. Sipas ekspertëve, testimi është thelbësor jo vetëm për t'i ...
  • Një ditë në karantinë me tre të rinj nga Kosova - Duration: 2 minutes, 25 seconds.

   • 17 hours ago
   • 6 views
   Kanë dy javë që po qëndrojnë në karantinë. Si e kalon një ditë një arkitekte, një menaxher i marketingut dhe një instruktore e zumbas?
   E publikuar më - https://www.evropaelire.org/a/karantine-te-r...
  • Pak kamionë në kufi pas heqjes së tarifës me Serbinë - Duration: 2 minutes, 8 seconds.

   • 18 hours ago
   • 1,202 views
   Qeveria e Kosovës ka hequr tarifën 100 për qind me Serbinë dhe e ka zëvendësuar atë me reciprocitet. Dogana tashmë ka filluar t’i zbatojë vendimet e reja.


   E publikuar më - https://www.evropael...
  • Rrugët e zbrazëta të qytetit që nuk fle kurrë - Duration: 50 seconds.

   • 1 day ago
   • 739 views
   Nju Jorku është vendi më i goditur nga koronavirusi i ri në SHBA. Këto janë disa pamje të rrugëve të zbrazëta. (Reuters)
   E publikuar më - https://www.evropaelire.org/a/30520460.html
  • Ushtrime në kohën e koronavirusit - Duration: 2 minutes, 3 seconds.

   • 2 days ago
   • 22 views
   Para shfaqjes së koronavirusit të ri, Arineta Mula rregullisht është marrë me vrapim dhe ngjitje malore. Njëjtë si shumica prej nesh, edhe Arineta po qëndron në shtëpi prej nga ka gjetur një mënyrë...
  • A është afër ilaçi për koronavirus? - Duration: 2 minutes, 16 seconds.

   • 2 days ago
   • 48 views
   Një vaksinë që krijon mbrojtje nga koronavirusi mund të jetë më shumë se një vit larg për t’u zhvilluar dhe aprovuar. Por, shumë shkencëtarë janë duke lëvizur shumë shpejt për të ndihmuar në trajti...
  • Puna vullnetare në karantinë - Duration: 2 minutes, 11 seconds.

   • 4 days ago
   • 245 views
   Mbi 20 studentë të Fakultetit të Mjekësisë janë duke punuar si vullnetarë në Qendrën e Studentëve në Prishtinë. Në karantinë, ata janë duke ofruar shërbime mjekësore për qindra qytetarë që u izolua...
  • (Keq)përdorimi i teknologjisë në gjurmim të koronavirusit - Duration: 5 minutes, 31 seconds.

   • 5 days ago
   • 34 views
   Vende të ndryshme të botës janë duke përdorur teknologjitë e fundit që përmes kamerave të sigurisë të gjurmojë njerëzit që do të duhej të ishin në karantinë si pasojë e koronavirusit. Përveç kamera...
  • Pse larja e duarve mund të shpëtojë jetë? - Duration: 95 seconds.

   • 5 days ago
   • 20 views
   Një nga gjërat më të mira dhe më të thjeshta për t'u mbrojtur nga koronavirusi është larja e duarve. Mjekët këshillojnë që ato të lahen me sapun dhe ujë të ngrohtë në mënyrë që të largohet infeksio...
  • Babai kinez mbron fëmijën nga koronavirusi - Duration: 2 minutes, 9 seconds.

   • 5 days ago
   • 39 views
   Një baba 30-vjeçar nga Shangai, ka dizajnuar një mbajtëse që ta mbrojë fëmijën e tij nga koronavirusi. Sipas tij kjo mbajtëse e veçantë ofron siguri për foshnjën e tij dy-muajsh.


   E publikuar m...
  • Maska për burgjet e Kosovës - Duration: 68 seconds.

   • 6 days ago
   • 26 views
   Për shkak të mungesës së maskave mbrojtëse në treg, disa gra të burgosura në burgun e Lipjanit kanë nisur t’i qepin ato në mënyrë që të parandalojnë përhapjen e koronavirusit nëpër burgje.
   E publi...
  • Kush e rrëzoi Qeverinë Kurti? - Duration: 3 minutes, 33 seconds.

   • 6 days ago
   • 82 views
   Pak pas rrëzimit të qeverisë së kryeministrit, Albin Kurti në Kosovë, qindra reagime janë parë në rrjetet sociale, dhe nëpër to fajtorët kanë qenë të ndryshëm. Shihni disa prej tyre në këtë përmble...
  This item has been hidden
 • This item has been hidden
 • Video nga Radio Evropa e Lirë [2016] Play all

  • Pakistan: Protesta pas varjes së Qadrit - Duration: 72 seconds.

   • 4 years ago
   • 989 views
   Në Pakistan kanë shpërthyer protesta pas ekzekutimit me varje të Mumtaz Qadrit, një oficer policie, i cili në vitin 2011 e kishte vrarë guvernatorin liberal të provincës Punxhab.
   E publikuar më - ...
  • Të riatdhesuarit tentojnë migrim ilegal përsëri - Duration: 3 minutes, 34 seconds.

   • 4 years ago
   • 455 views
   Në afërsi të Obiliqit, në një banesë sociale, jetojnë disa familje të komunitetit rom, që ishin kthyer dhunshëm nga vendet perëndimore. Të shtyrë nga kushtet e rënda ekonomike e sociale në të cilat...
  • Festimet pas zgjedhjes së Thaçit president - Duration: 84 seconds.

   • 4 years ago
   • 1,412 views
   Mbështetësit e presidentit të ri të Kosovës, Hashim Thaçi, aktualisht zëvendëskryeministër i Kosovës dhe lider i Partisë Demokratike të Kosovës, kanë festuar në kryeqytet me fishkezjarre për disa m...
  • Përshkallëzohet situata në Prishtinë - Duration: 2 minutes, 17 seconds.

   • 4 years ago
   • 1,778 views
   Mbështetësit e opozitës kanë filluar të gjuajnë me koktej molotovi dhe gurë në drejtim të Policisë së Kosovës. Ata janë kundër zgjedhjes së Hashim Thaçit president.
   E publikuar më - http://www.evr...
  • Zhvendosja e ligjvënësve me forcë - Duration: 23 seconds.

   • 4 years ago
   • 67 views
   Pjesëtarë të sigurimit të Kuvendit të Kosovës po përpiqen që të zhvendosin nga salla qendrore e punimeve plenare ligjvënësit e pezulluar nga Kryesia e Kuvendit.
   E publikuar më - http://www.evropae...
  • Përsëri gaz lotsjellës në Kuvend - Duration: 66 seconds.

   • 4 years ago
   • 101 views
   Opozita ka hedhur gazin lotsjellës në seancë, kurse kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, thirri pauzë, dhe mbledhjen e Kryesisë së Kuvendit me grupet parlamentare.
   E publikuar më - http://www.evropa...
  • Forca të sigurisë para Kuvendit - Duration: 16 seconds.

   • 4 years ago
   • 168 views
   Seanca po vazhdon në Kuvend, e Policia e Kosovës po përkujdeset për sigurinë e këtij institucioni!
   E publikuar më - http://www.evropaelire.org/a/27575719.html
  • Protestuesit kundër qeverisë dhe Thaçit - Duration: 68 seconds.

   • 4 years ago
   • 209 views
   Përkrahësit e opozitës së bashkuar po vazhdojnë protestën e tyre para Kuvendit të Kosovës, duke kundërshtuar emërimin e kandidatit për president, Hashim Thaçi, si dhe duke kërkuar dorëheqjen e qeve...
  • Mblidhen protestuesit para Kuvendit - Duration: 111 seconds.

   • 4 years ago
   • 82 views
   Përkrahësit e opozitës janë mbledhur para Kuvendit të Kosovës si dhe shumë prej tyre nga qytetet tjera siç kanë paralajmëruar, kanë filluar të arrijnë në shesh.
   E publikuar më - http://www.evropae...
  • Martohet në burg aktivisti rus - Duration: 79 seconds.

   • 4 years ago
   • 585 views
   Aktivisti rus, Ildar Dadin është martuar me të fejuarën e tij, në një burg të Moskës, aty ku po e mban dënimin tre vjeçar, për aktivitetet e tij protestuese. Më herët këtë muaj, gazetarja Anastasia...
  • Protestë e minatorëve në Gjeorgji - Duration: 58 seconds.

   • 4 years ago
   • 63 views
   Në perëndim të Gjeorgjisë, një protestë e rreth 1000 minatorëve eskaloi në dhunë, përderisa punëtorët po kërkonin paga më të mira dhe përmirësim të kushteve të punës. Disa prej tyre hynë me dhunë n...
  • Seancë pa opozitën - Duration: 24 seconds.

   • 4 years ago
   • 61 views
   Nën masa të shtuara të sigurisë dhe tensioneve politike, Kuvendi i Kosovës ka filluar seancën plenare, pa praninë e deputetëve të opozitës, numri më i madh i të cilëve është i suspenduar. Vendimin ...
  This item has been hidden
to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...