Stowarzyszenie Eksploracji PERKUN
12,733
 • Miasto Widmo

  52,566 views 2 years ago
  Dokładnie rok, w Lutym 2015 roku przeprowadziliśmy prace poszukiwawcze na terenie starego miasta w Kostrzynie nad Odrą. Miejsce które zostało wytypowane do prac, zostało odpowiednio opracowane z dostępnych zdjęć lotniczych oraz przeprowadzonych pomiarów. Udało się określić miejsce gdzie w 1945 przebiegała linia okopów. Po przebadaniu terenu, mieliśmy kilka miejsc, ale jedno było bardzo ciekawe. Postanowiliśmy zrealizować cel naszej eksploracji. Wspólnie podjęliśmy decyzje z Muzeum Twierdzy Kostrzyn o przeprowadzeniu prac poszukiwawczo - archeologicznych. Pogoda nie nastrajała nas do prac w terenie, ale pasja i ciekawość była silniejsza :)
  . Wykopując wiele zniszczonych elementów z wyposażenia żołnierskiego, znaleźliśmy
  radziecki medal za odwagę, nikt nie przypuszczał jak nas wszystkich zaskoczyła historia tego medalu.

  Produkcja tego reportażu niebyła by możliwa dzięki naszym przyjaciołom, Przemek Budzich (Dokuman.pl) kamera i scenariusz oraz Krzysztof Bogacz (Visioner.eu studio filmowe) kamera, montaż i grafika.

  Patronat medialny nad poszukiwaniami miesięcznik ODKRYWCA. W akcji uczestniczyła Grupa Eksploracyjna Miesięcznika Odkrywca (GEMO).

  Specjalne podziękowania dla Muzeum Twierdzy Kostrzyn dyr. Ryszard Skałba oraz Krzysztof Socha (archeolog) i Jerzy Dreger za pomoc w realizacji naszych wspólnych poszukiwań.
  Firmy które nas wspierają w naszych poszukiwaniach to
  Helikon -Tex oraz Arpol. Show less
  Read more
 • Uploads Play all

  This item has been hidden
 • Ciekawe miejsca Play all

  This item has been hidden
 • Produkcje Telewizyjne Play all

  This item has been hidden
to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...