Upload
Městská část Praha 1
265
 • Všechny krásy Prahy - v Jindřišské věži jsou k vidění fotografie 11 autorů okolo webu MILUJUPRAHU.CZ

  133 views 4 days ago
  Jedenáctým nejfotografovanějším městem světa je podle Googlu Praha. Řada míst našeho hlavního města tak byla tisíckrát zachycena v tisícovkách různých pohledů a úhlů. Přes to všechno ale bezpochyby existuje stále dost míst, jež zůstávají amatérským i profesionálním fotografům skryta, a ta všeobecně známá naopak čekají na to správné, tisící prvé zachycení. Obojí nabízí aktuální výstava fotografií v Jindřišské věži s názvem „Všechny krásy Prahy“.

  Expozice nabízí snímky jedenácti autorů, kteří patří do komunity soustředěné kolem webu www.milujuprahu.cz a stejnojmenných stránek na Facebooku a Instagramu. Řadí se k nim i zpěvačka Eva Pilarová. Jejich práci dlouhodobě oceňuje obrovské množství internetových lajků, a tak bylo jen otázkou času, kdy se z virtuálního světa sociálních sítí přenesou do světa „kamenně reálného“.

  „Velmi mě potěšilo, že devadesát procent vystavených fotografií zachycuje naši městskou část,“ konstatoval spokojený starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který konání výstavy podpořil a zúčastnil se i její vernisáže ve třetím patře Jindřišské věže. „Potěšilo mě také, že autoři chtějí na našem městě vidět především to krásné, romantické či melancholické…“ dodal starosta první městské části.

  Duší celého projektu je David Černý. „Je krásné, že se touto výstavou zhmotnila facebooková komunita a že tak mohu vidět autory na vlastní oči,“ prohlásil David Černý.

  V Jindřišské věži si můžete prohlédnout i velmi pěkné snímky Evy Pilarové, která intenzivněji fotí od roku 2004, kdy si koupila svůj první digitální fotoaparát. Fotografie vynalézavě upravuje v počítači. A jaká místa v Praze miluje ona? „Domov Břevnov. Kromě něj mám samozřejmě pak moc ráda také Malou Stranu a staroměstské uličky,“ svěřila se vynikající zpěvačka.

  Přijďte se podívat na výstavu, která potrvá do 28. března. Show less
  Read more
 • Uploads Play all

  This item has been hidden
to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...