Upload
Městská část Praha 1
221

Městská část Praha 1

 • Masopustní veselí ovládlo Malou Stranu

  395 views 2 months ago
  Od Pohořelce přes Hradčany, Malou Stranu až na Kampu se v sobotu odpoledne vydal tradiční masopustní průvod, zakončený u Karlova mostu veselicí a bohatou nabídkou zabijačkových dobrot. Pestrá směsice krásných masek se jako každoročně sešla před hospodou U černého vola, kde nabrala sil, požádala starostu o povolení vyrazit a pak – s nezbytnými aklimatizačními přestávkami – prošla svoji obvyklou trasu.

  „Váš slib mne dojal k slzám, a protože vypadáte věrohodně a slib jste odříkaly řečí ještě střízlivou a téměř vázanou, uděluji vám své starostenské povolení. Vydejte se do ulic a obveselujte sebe i kolemjdoucí,“ byla poslední slova pana starosty Oldřicha Lomeckého těsně před tím, než průvod masek vyrazil.

  Maškary však musely slíbit, že – mimo jiné – nebudou vnikat do cizích domů, kostelů či policejních stanic, že nebudou vbíhat před rozjetá auta, tramvaje a zaoceánské lodě a že také nebudou svádět bezbranné k neřestem.

  A jak jsme měli možnost pozorovat, svůj slib dodržely. Tedy většinou… a pokud jsme se, ruku na srdce, dobře dívali…

  Období masopustu tak v Praze 1 vyvrcholilo Malostranským masopustním veselím. Zabijačkové dobroty bude možné na Kampě ochutnat ještě v neděli, ale pak už se začne blížit čtyřicetidenní půst, po kterém přijdou velikonoční svátky, na které se už teď většina z nás určitě těší.

  Děkujeme všem, kteří se zhostili organizace Malostranského masopustního veselí, a děkujeme i těm, kteří přišli a přispěli k výborné náladě, zejména pak všem maskám – osudovým ženám, kobyle, medvědovi, koze, populárním gorilám, nevěstám všeho pohlaví, vodníkům, hasičům, kteří byli praví, čertům vzbuzujícím všeobecný respekt i sem tam nějakému smrťákovi či oběti moru.

  Panu starostovi pak děkujeme za povolení i povolený doping v podobě Pravé starostovy meruňkovice. Muzikantům patří za jejich kumšt i výdrž rovněž velké poděkování. A vděčni jsme samozřejmě také všem kuchařům, pekařům, sládkům, sadařům, sběračům a zpracovatelům ovoce i osobám provozujícím větší či menší (ale hlavně legální) palírny.

  Za rok na shledanou! Show less
  Read more
 • Uploads Play

  This item has been hidden
Sign in to add this to Watch Later

Add to