Upload
Městská část Praha 1
243

Městská část Praha 1

 • Prezident Zeman přivítal prvňáčky v Základní škole nám.Curieových, z Prahy 1

  70 views 2 days ago
  Nový školní rok 2015/2016 je tady! Slavnostně vyzdobené školy a třídy přivítaly po prázdninách slavnostně naladěné děti, zejména pak prvňáčky, a výuka trvající deset měsíců tak mohla začít. V ZŠ náměstí Curieových pak byl první školní den přeci jen slavnostnější než jinde: kromě pana starosty Lomeckého a paní radní Špačkové tam totiž na návštěvu zavítal i prezident Miloš Zeman.

  „Slavnostní zahájení školního roku patří mezi nejkrásnější akce a já jsem samozřejmě velmi rád, že jsme mohli na jedné z našich škol přivítat i pana prezidenta,“ řekl Oldřich Lomecký, starosta Městské části Praha 1.

  Počasí přálo, a tak se hosté, vedení školy, prvňáčci a jejich rodiče a paní učitelky mohli sejít na školním dvoře, kde jim na úvod zazpíval místní pěvecký sbor Cukrátka, který mimo jiné úspěšně vystupuje při vítání nových občánků na Staroměstské radnici.

  Pan starosta dětem popřál, aby se jim ve škole líbilo a aby si co nejdříve našly nové kamarády. Pan prezident při té příležitosti prvňáčkům slíbil ještě jednoho kamaráda. „Z vlastní dlouhé životní zkušenosti bych vám chtěl říci něco o jednom kamarádovi, kterého ve škole také získáte. A to až se naučíte číst. Je to totiž knížka – kamarád, který neodmlouvá a nehádá se s vámi. Kterým můžete listovat a přemýšlet o tom, co vám říká; mít radost, že mluvíte s moudrým autorem. Přeji vám, abyste tohoto kamaráda poznali co nejdříve a aby vám vydržel co nejdéle,“ prohlásil Miloš Zeman a svěřil se s tím, že jako malý čtenář miloval Káju Maříka, zejména pak proto, že tato kniha byla za komunismu zakázaná. Později si také oblíbil například verneovky.

  Na to zareagovala ředitelka ZŠ nám. Curieových Tereza Martínková, jež dětem prozradila, že na ně jeden takový kamarád čeká ve třídách, a to kniha, kterou jim věnovala Městská část Praha 1.

  Slavnostního zahájení školního roku v ZŠ nám. Curieových se zúčastnila i radní Prahy 1 pro oblast školství Eva Špačková. „Přeji dětem od prvních do devátých tříd hodně úspěchů a hlavně radosti z nich a děkuji pedagogickým sborům zde i ve všech našich školách za vzornou přípravu na nový školní rok. Věřím, že v něm budou prožívat jen pohodu a klid,“ uvedla paní radní, která pana prezidenta odměnila za jeho návštěvu odznáčkem, který po celý den hrdě nosily děti z prvních tříd a na kterém byl prostý, ale výstižný text: „ Jsem prvňáček!“

  Paní radní a pan starosta také Miloši Zemanovi představili vzorného reprezentanta ZŠ nám. Curieových i celé Městské části Praha 1 Adama Štočka, jenž je mistrem Prahy v plážovém volejbale a na mistrovství republiky obsadil se svým partnerem čtvrté místo.

  Při prohlídce školy se hosté seznámili i s výsledky inspekce na „Curieovce“. A zpráva inspektorů hovoří jasně: ZŠ nám. Curieových je výborná škola. Tento úspěch ocenil i prezident, jenž pochválil paní ředitelku a celý učitelský sbor i Městskou část Praha 1, jež podpoře školství věnuje velkou pozornost.
  „Jsme na úroveň a prestiž našich škol velmi hrdí a konkrétně ZŠ nám. Curieových vychovává výborné žáky,“ poznamenal starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

  Hosté se pak na závěr zúčastnili i debaty s žáky devátých tříd, kteří se zajímali zejména o prezidentův vztah ke škole, vzdělávání i k aktuálním politickým otázkám. Například známky jsou podle něj velmi důležité, zejména když děti chtějí pokračovat dál ve studiu na kvalitních středních a vysokých školách, ale nějaká ta dvojka určitě nevadí. „Podívejte se na Einsteina, který měl trojku z matematiky,“ řekl Miloš Zeman, kterému prý také matematika příliš nešla a z tělesné a hudební výchovy měl dvojku ze soucitu.

  Nový školní rok tedy začal a připravily se na něj školy i děti. „Přeji jim, aby spolu skvěle vycházely. A až děti odejdou do jiných škol a do života, aby na sebe vzpomínaly jen v dobrém,“ uzavřel starosta první pražské městské části Oldřich Lomecký. Show less
  Read more
 • Uploads Play all

  This item has been hidden
to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...