Upload
Městská část Praha 1
238

Městská část Praha 1

 • Příměstský tábor našich dobrovolných hasičů vstoupil do druhého turnusu

  210 views 1 week ago
  Zahrada v Loretánské ulici bude ještě tento týden patřit letošnímu příměstskému táboru Sboru dobrovolných hasičů Praha 1. I druhá část ze zhruba 110 dětí, které se stihly včas přihlásit, má před sebou krásný a bohatý program, který potrvá až do tohoto pátku.

  „Přeji vám krásný tábor a věřím, že se z některých z vás nakonec stanou opravdoví dospělí hasiči a záchranáři, protože to je velmi důležité a užitečné povolání,“ řekl mimo jiné při slavnostním nástupu na úvod tábora starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

  Kromě pana starosty přišli hasičský dorost pozdravit předsedkyně Výboru pro sociální a bytovou politiku, bezdomovectví a protidrogovou problematiku Zastupitelstva MČ Praha 1 Šárka Chládková Táborská, radní pro školství a občanskou společnost Eva Špačková a 1. zástupce starosty Prahy 1 Daniel Hodek, který si – stejně jako o týden dřív Oldřich Lomecký – vlastnoručně vyzkoušel nové vysokotlaké hasičské čerpadlo, které hasí vodou i pěnou.

  Na děti čeká bohatý pětidenní program, během kterého budou pracovat na obratnosti a fyzické kondici na překážkové hasičské dráze, tvořené stěnou, lávkou, tréninkovým domečkem, labyrintem, lanovou překážkovou dráhou, tunelem a lanovkou, ale i v rámci výběhů na Petřín.

  Vedle toho se seznámí a budou pracovat se špičkovou hasičskou technikou, a to v zahradě v Loretánské i v jedné ze stanic Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy. „Přijedou za námi také městští strážníci se služebními koňmi a psy a předvedou nám ukázky výcviku. Děti budou rovněž nacvičovat stavbu protipovodňových zábran – na trenažéru v areálu tábora i na Kampě, kde budou pracovat se skutečnými zábranami, které v případě velké vody chrání naši městskou část,“ uvedl Zdeněk Čihák, velitel Jednotky Sboru dobrovolných hasičů Praha 1 a vedoucí příměstského tábora.

  A jak dopadl první turnus? „Všechny děti ho absolvovaly úspěšně, a tak věřím, že i tento turnus proběhne hladce,“ ohlásil starosta Sboru dobrovolných hasičů Praha 1 Vladimír Krištof, který děti hned na začátku mimo jiné informoval o velmi důležitých skutečnostech: vyhlášené obědy od Hradní stráže se podávají i letos a díky teplému počasí nebudou chybět ani hry a výcvik v nádherném bazénu přímo v zahradě, který od loňska prošel dalším vylepšením.

  Konání příměstského tábora dobrovolných hasičů podpořila zejména Městská část Praha 1, a to finančně i poskytnutím pozemku. Tábor se může uskutečnit i díky finanční podpoře Nadace Pražské děti a pomohl i například Magistrát hl. m. Prahy. Tři nezbytné vojenské stany tradičně zapůjčila Správa služeb hl. m. Prahy. Všichni vedoucí a instruktoři se tábora účastní v rámci své dovolené či neplaceného volna.

  A jak už naši pravidelní čtenáři vědí, v pátek to všechno neskončí: 11. září, v den výročí teroristického útoku na Spojené státy, se děti účastnící se obou turnusů sejdou na Kampě, aby spolu s dospělými hasiči uctily památku newyorských hasičů a záchranářů a aby si také převzaly diplomy za úspěšné absolvování tábora.

  Další informace: www.hasicipraha1.cz Show less
  Read more
 • Uploads Play all

  This item has been hidden
to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...