• שמתי לי פודרה לקראת עונת האופרה 2018-17

  279 views 7 months ago
  רק תתחילו להתרגש - 2018-17
  http://israel-opera.co.il/?......

  עונה חדשה באופרה הישראלית
  מסע מוסיקלי מרתק בין תקופות, שפות וסגנונות - מפגש מרתק עם דמויות מיתולוגיות ונשים חזקות
  אנו שמחים להזמין אתכם למסע. מסע מרתק. מסע מאתגר. מסע שמתחיל לפני אלפי שנים ונמשך עד עצם היום הזה. מסע ספרותי, מסע מוסיקלי, מסע של דרמה, מסע של תפישות עולם. העונה הקרובה באופרה הישראלית מביאה לבמה שבע הפקות במגוון שפות, סגנונות בימוי, סגנונות אופראיים ועם בסיס במקורות ספרותיים מהגדולים בעולם. זהו מסע שכולו קסם, מסע של חיפוש, מסע של שאלות ותהיות – ובסופו של דבר זהו מסע אופראי מרתק עם כמה מהאופרות הגדולות ביותר שנכתבו לאורך השנים.

  שבע אופרות שהן עולם ומלואו –
  לה בוהם, כרמן, דון ג'ובני, דו קרלו, דידו ואניאס, סיפורו של הצאר סלטאן, חלום ליל קיץ

  מסע מוסיקלי – מפרסל ועד בריטן
  המסע שלנו מתחיל באחת מאופרות הבארוק הנפלאות שנכתבו, דידו ואניאס מאת פרסל וממשיך דרך התקופה הקלאסית עם האופרה המופתית של מוצרט דון ג'ובני, לעבר הרומנטיקה האיטלקית של ורדי עם דון קרלו, הרומנטיקה הרוסית המרגשת עם סיפורו של הצאר סלטאן מאת רימסקי-קורסקוב, הרומנטיקה הצרפתית היצרית עם כרמן מאת ביזה, לעבר הוריזמו האיטלקי הנוגה של פוצ'יני בלה בוהם ומסתיים באחת האופרות המופתיות של המאה

  מסע בימתי – מהפקות קלאסיות להפקות של ימינו אנו
  מאז ייסודה של האופרה בראשית המאה ה-17 האופרה עברה אינספור ניסיונות להיות רלבנטית לתקופה בה היא מוצגת. בעונה הקרובה נוכל ליהנות בין השאר מהפקה עם טעם של אגדה קסומה של פעם (הצאר סלטאן שביים אלכסנדר טיטל), מהפקה קלאסית עם נגיעה של במאי בן זמננו (דון קרלו שביים ג'נקרלו דל מונקו), מהפקה חדשה שמציגה את המיתוסים של פעם באור עכשווי (חלום ליל קיץ בבימויו של עידו ריקלין), מהפקה גדולה מהחיים של האופרות הקלאסיות (כרמן של זפירלי), מהפקות שמשמרת את הניחוח של העבר בליווי תנועה וצבע באסתטיקה של היום (דידו ואניאס שביימו ססיל רוסה וז'וליין לובק) ומהפקה של אופרה קלאסית עם חידושים טכנולוגיים של ימינו בעזרת וידאו ארט מרתק (דון ג'ובני בבימויו של קספר הולטן).

  מסע עם דמויות הנשים החזקות ביותר – מדונה אנה ודונה אלווירה לכרמן ומימי
  שבע אופרות ואינספור נשים דומיננטיות, נשים מרתקות, נשים שכובשות את הבמה באהבתן, אכזבתן, קנאתן ותסכולן. כרמן המאמינה באהבה חופשית. מימי הרוצה להאמין באהבת אמת. דידו שמתאהבת בכל ליבה. דונה אנה, דונה אלווירה וצרלינה שמנסות להתמודד עם השפעתו המאגית של דון ג'ובני. אליזבטה הנשואה למלך פיליפו השני ואבולי שהיא הפילגש שלו כאשר שתיהן בעצם אוהבות את דון קרלו, בנו של המלך. הלנה והרמיה שחוות ליל של שכרון חושים ומעין חילופי זוגות ביער המכושף. שלוש אחיות, רוסיות כמובן, המתחרות על ליבו של הצאר ועושות זאת דרך האהבה מחד והנקמה מאידך.

  מסע של אהבה – מתשוקה וקנאה לידידות אמת
  מימי ורודולפו מתאהבים ממבט ראשון וזה מצלצל נפלא במוסיקה של פוצ'יני. דונה אלווירה מוכנה לנקום בג'ובני שעזב אותה אבל אז מתחננת בפני הכל שיסלחו לו ומוצרט עושה זאת עם מוסיקה שמימית. דידו מבכה את עזיבתו של אהובה בקינת אוהבים נוגה. כרמן מפתה בחושניות מטריפה. אוברון, מלך הפיות, מתכנן מסע נקם זדוני באשתו טיטניה בחלום ליל קיץ. וקרלו ורודריגו מביעים ידידות אמת שרק המוות יכול לפגוע בה בדון קרלו בעזרת המוסיקה הכובשת של ורדי.

  http://www.israel-opera.co....... Show less
  Read more
 • Uploads Play all

  This item has been hidden
to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...