978
 • Podróż na Hel czyli Gówno w pytaniach Make Life Harder.

  16,885 views 1 year ago
  TelePiątek o filmie „Podróż na Hel czyli Gówno w pytaniach Make Life Harder”:

  „Podróż na Hel” to relacja z jednodniowej wyprawy na Półwysep Helski, którą odbyli członkowie zespołu Gówno wraz z Maciejem i Lucjanem z Make Life Harder. W trakcie niezobowiązujących rozmów z muzykami, blogerzy odkrywają wewnętrzne konflikty i tarcia w zespole.
  Uzależnienie od alkoholu, pogoń za niedoścignionym zyskiem i upadek nieistniejących ideałów - to obraz zespołu jaki powstaje po obejrzeniu tego unikalnego autoportretu filmowego.


  -----


  Zaraz Rok o filmie „Podróż na Hel czyli Gówno w pytaniach Make Life Harder".

  Wydawałoby się, ze po sześciu latach obecności na scenie, mało tego, po sześciu latach obfitujących niemal w same sukcesy, trudno będzie zespołowi Gówno jeszcze zaskoczyć czymś publiczność. A tu proszę! Po raz kolejny dostajemy od zespołu coś, z czym wcześniej nie mieliśmy do czynienia. Bo "Podróż na Hel" to obraz wyjątkowy. Nie było tak szczerego i dogłębnego filmu o grupie rockowej jak ten. Ukazującego jej trud twórczy, artystyczne i nie tylko artystyczne konflikty, chwile zagubienia, skrajne emocje.
  Podróż na Hel to życie Gówna od 1 czerwca rano do 1 czerwca 2012 wieczorem. Największą zaletą filmu jest to, że nie jest peanem na cześć zespołu. Panowie nie bali się pokazać wszystkich stron zespołu i samych siebie, także tych niezbyt kolorowych. Na mnie osobiście największe wrażenie zrobił Lucjan z Make Life Harder. Wielu zapewne ma go za chciwą i zarozumiałą gwiazdę. Zwłaszcza po akcji z Kuźniarem. A on w filmie jeszcze dolewa oliwy do ognia. Z jednej strony nie próbuje ukryć radości z faktu, że jego pytania rozwalają chłopaków z Gówna, a z drugiej nie bał się podchodzić blisko zespołu. Ja osobiście wierzę mu, gdy mówi, że „to jest kurwa rock n’ rollowy zespół i róbmy to na maksa”. Wierzę, że gość naprawdę kocha to, co robi. Z kolei Adam Witkowski - nie warto nawet wspominać, bo okazuje się, że gość przez całe życie miał kompleks Martyniuka, a to wydaje się żałosne. Natomiast Maciej Salamon kpi sobie z kolegów, że zatrudnili blogerów, aby poradzić sobie z problemami wewnątrz grupy. Doskonale zripostował to Przemek Gulda na naszych łamach: „Poddanie się, opuszczenie zespołu to według mnie większe cieniactwo niż walka o wspólną przyszłość”.

  Gdyby komuś było mało czterdziestu minut tego niezwykłego dokumentu - możemy sobie na przykład obejrzeć inne muzyczne dokumenty. Polecam "The Song Remains the Same" albo "Rattle and Hum". Zawsze ciekawe jest spotkanie muzyków z kamerami. Ci pierwsi, zazwyczaj kompletnie sobie z tym nie radzą.

  Generalnie Podróż na Hel to jazda obowiązkowa dla każdego. Bez wyjątków. Show less
  Read more
 • GAJD FOR BEGINERS Play all

  This item has been hidden
 • GÓWNO LIVE Play all

  This item has been hidden
 • GÓWNO GADA Play all

  This item has been hidden
 • GÓWNO HYBRYDA Play all

  This item has been hidden
to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...