Toruńska Agenda Kulturalna
144
 • Bella Skyway Festival 2019 - CHINATOWN (instalacja)

  87 views 1 month ago
  Bella Skyway Festival 2019 - CHINATOWN. Instalacja na ulicy Gregorkiewicza. Z Torunia do Gulin w Chinach jest dokładnie 7907 kilometrów. Przez sześć dni można było prawdziwą atmosferę chińskiego miasta będzie na Festiwalu! Tradycyjne chińskie lampiony, świetliste kwiaty lotosu, ogród Bonsai czy azjatycka strefa gastronomiczna sprawiły, że na kilka dni Państwo Środka znalazło się niemal w samym centrum Torunia. Podróż po czterech barwnych strefach tematycznych rozpoczynała Chińska Brama wzbogaconą o projekcję 3D z orientalnymi motywami. Instalacja została stworzona przez Waterconcept i Art4Media. ۞۞۞

  Bella Skyway Festival to jedno z większych wydarzeń kulturalnych roku na mapie Polski i samego Torunia. Od 11 lat festiwal tworzony jest przez ludzi z pasją do pokazywania piękna za pomocą świetlnych instalacji, niekiedy zdobiących nawet fasady zabytkowych budynków. Festiwal organizowany jest w Toruniu nieprzerwanie od 2009 roku, jego początki wiążą się ze staraniami miasta o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku. Sztuka i nauka oraz silny wymiar społeczny to aspekty, które od zawsze przenikały się i uzupełniały w Toruniu. Dzięki temu ma on niezwykły charakter – jest bogaty w idee i wartości humanizmu. Bella Skyway Festival to odzwierciedlenie duszy Torunia.

  Co roku tematyka festiwalu się zmienia. Tegoroczna edycja upłynęła pod znakiem “Różnorodności miejsca”. Na prawie 400 000 odbiorców czekało 20 świetlnych instalacji oraz niezwykłych projekcji na budynkach, które zostały przygotowane przez artystów z całego świata.

  11. edycja Bella Skyway Festival odbyła się się w dniach 20 – 25 sierpnia 2019 roku.

  Więcej informacji na temat festiwalu, jak i innych wydarzeń organizowanych przez Toruńską Agendę Kulturalną:
  ► (strona festiwalu BSF) http://www.bellaskyway.pl/pl/
  ► (strona TAK) https://www.tak.torun.pl/
  ► (oficjalny profil Facebook TAK) https://www.facebook.com/to......
  ► (oficjalny profil Instagram TAK) https://www.instagram.com/t... Show less
  Read more
 • This item has been hidden
 • Uploads Play all

  This item has been hidden
to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...