93

Landscape Festival

Krajinářské architektuře není v České republice zatím věnován tak velký prostor, jaký by si zasloužila. Projekt Landscape festival by měl být osvětou i mezioborovým dialogem nejen českých, ale také mezinárodních odborníků. V České republice a především v Praze byla v posledních letech nastartována debata o tom, jak dlouhodobě kultivovat veřejný prostor za účasti architektů, umělců, veřejného sektoru i politického establishmentu.

Tento dialog jsme rozšířili i o „zelený“ či krajinářský segment. Základní ideou je zvýšení povědomí o české architektonické a urbanistické obci a o rozsahu a smyslu oboru krajinářské architektury ve vztahu k současné architektuře a k veřejnému prostoru.

Jednotlivé ročníky festivalu prezentují vzorové příklady především evropské krajinářské architektury, které by v budoucnosti mohly být realizovány také v ČR. V Praze i v celé ČR se nacházejí místa, která mají velký potenciál, a v rámci tohoto festivalu bychom na ně rádi upozornili a iniciovali jejich transformaci.

Důležitou rovinou je prezentace činnosti významných českých neziskových organizací, které mají velký podíl na osvětě v rámci využití veřejného prostoru či krajiny. Kurátoři vyzvali přední české landartisty a krajinářské architekty i zahraniční tvůrce, aby připravili site specific instalace reagující na konkrétní místa. Návštěvníci festivalu budou mít také možnost se seznámit se studentskými projekty.

Landscape Festival se v letech 2014 a 2015 konal na Nákladovém nádraží Žižkov v Praze, v roce 2016 v Opavě a v roce 2018 v Plzni. Ročník 2018 se vrátil opět do Prahy a rok 2019 je věnován Ostravě.


► WEB/ www.landscape-festival.cz
► FACEBOOK/ @landscapefestivalplzen
► INSTAGRAM/ @landscapefestivalplzen


Hlavním pořadatelem celého projektu je
GALERIE JAROSLAVA FRAGNERA
► Betlémské náměstí 5a, Prague 1
► WEB/ www.gjf.cz
► FACEBOOK/ @fragnerka
► INSTAGRAM/ @galeriejaroslavafragnera
► OFICIAL HASHTAGS/ #gjf #fragnerka #galeriejaroslavafragnera
Krajinářské architektuře není v České republice zatím věnován tak velký prostor, jaký by si zasloužila. Projekt Landscape festival by měl být osvětou i mezioborovým dialogem nejen českých, ale také mezinárodních odborníků. V České republice a před...
Play all

Loading...

to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...