RGB

39,188

Dijital Medya ve Çocuk

  • RGB
  • 54 videos
  • 3,227 views
  • Last updated on May 20, 2019
Yepyeni bir kuşak, yepyeni bir medya kullanımı ve bu kuşağı yakalamaya çalışan aileler. Dijital Medya ve Çocuk programı dijital dünyaya doğan yeni kuşakla ailelerin kuracağı ilişkiler, medya araçlarının kullanımı, dijital cihazların eğitime katkısı gibi konuları ele alıyor. Programımız yeni bölümleriyle her Pazartesi 14.00'te canlı yayınla RGB ekranında.

“Dijital Medya ve Cocuk” İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Medya Bölümü’nün çocuk haklarını gözeterek hayata geçirdiği bir projedir.

Projenin misyonu, ağırlıklı olarak okul öncesi çocukluk döneminde dijital medya ve çocuk ilişkisine dair dünyada farklı akademik disiplinlerde öne çıkan temel tartışmaları Türkiye’deki ebeveyn, eğitimci ve ilgili tüm paydaşların gündemine sunmaktır.

Dijital medya ve çocuk ilişkisi konusunda ailelerin, eğitimcilerin ve ilgili tüm paydaşların ihtiyaç duyduğu bilimsel araştırmalara dayalı ve akademik olarak güvenilir veri, enformasyon ve bilgiyi uzman değerlendirmesinden geçirdikten sonra anlaşılır kılmak ve bunları Türkçe olarak duyurmada aracılık etmek Dijital Medya ve Çocuk’un temel amacıdır.

Dijital Medya ve Çocuk websitesi: http://dijitalmedyavecocuk.bilgi.edu.tr
Yepyeni bir kuşak, yepyeni bir medya kullanımı ve bu kuşağı yakalamaya çalışan aileler. Dijital Medya ve Çocuk programı dijital dünyaya doğan yeni kuşakla ailelerin kuracağı ilişkiler, medya araçlarının kullanımı, dijital cihazların eğitime katkıs...
Play all

Loading...

to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...