224

Навіщо потрібна веб-аналітика

Аудиторія, гроші і контент - три ключових питання, над якими думають власники або головні редактори майже кожного медіа. Як знайти аудиторію і зрозуміти, що її цікавить? Як перетворити медіа в прибутковий бізнес? Як залучити рекламодавців і партнерів?

Цей невеличкий відео гід допоможе вам розібратися у цих питаннях. Відео складається з 4-х частин:
Частина 1 - Віталій Мороз, керівник програм нових медіа в ГО "Інтерньюз-Україна”
Частина 2 - Дмитро Тужанський, співзасновник онлайн-видання “Варош”
Частина 3 - Тарас Ільків, керівник Digital-відділу в українській редакції "Радіо Свобода"
Частина 4 - Павло Уваров, співзасновник онлайн видання “Ногибоги”

Наступні 5 порад також допоможуть вам поліпшити відвідуваність вашого медіа:

1. Зверніться до Google Analytics. Пам'ятайте, що доступ до даних аналітики повинен мати не тільки редактор, але й інші члени команди. Це допоможе їм аналізувати ефективність своєї роботи і вдосконалюватися.

2. Цікавтеся своєю аудиторією. Кількість переглядів - не єдиний показник, на який варто звертати увагу при роботі з даними. Приділіть увагу і тим, хто читає ваше ЗМІ. Хто ці люди, де вони живуть, скільки їм років і з яких пристроїв чи операційних систем вони заходять на ваш сайт?

3. Будьте готові розповісти рекламодавцеві про себе і про свого читача. Сучасний рекламодавець платить не за «місце» на вашому сайті, а за доступ до аудиторії. Можливо, дистриб'ютор нових бігових кросівок захоче розмістити рекламу саме на вашому сайті, тому що люди люблять читати вашу спортивну колонку? Подумайте, яку пропозицію бізнес-партнерам можете зробити саме ви.

4. Відстежуйте трафік. Коли ви розібралися з тим, хто вас читає, можна перейти до наступного пункту - як читачі знаходять ваше медіа? Хтось перейшов по посиланню з Facebook, а хтось шукав новини з певної теми в пошуковику? Проаналізувавши, звідки приходить ваш читач, ви будете знати, які канали слід посилити. Можливо, потрібно більше уваги приділити сторінкам в соціальних медіа, або подумати над SEO-оптимізацією сайту?

5. Не забувайте, медіа - це бізнес. Багато хто вважає, що робота у ЗМІ - це лише креатив та творча робота. Але не варто забувати, що медіа - це теж бізнес і він повинен приносити прибуток. Будьте готові, що бізнес-плани і менеджер з продажу тепер стануть вашими надійними помічниками.

Відео підготовлено громадською організацією «Інтерньюз-Україна» за підтримки Швеції та Інтерньюз.
Аудиторія, гроші і контент - три ключових питання, над якими думають власники або головні редактори майже кожного медіа. Як знайти аудиторію і зрозуміти, що її цікавить? Як перетворити медіа в прибутковий бізнес? Як залучити рекламодавців і партне...
Play all

Loading...

to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...