45,434
 • 10 FAKTÓW O POKEMONACH W POLSCE!

  10,918 views 3 weeks ago
  ✔ SUBSKRYBUJ I ZŁAP JE WSZYSTKIE! ► http://bit.ly/2t4L22P
  ⌛ Dzisiaj mamy 2 maja czyli Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej dlatego przygotowałem dla was: KILKA FAKTÓW O POKEMONACH W POLSCE

  1. Anime Pokémon po raz pierwszy pojawiło się w Polsce 4 września 2000 roku w telewizji Polsat gdzie emitowane było nieprzerwanie do czterech sezonów w pełnym dubbingu z polską muzyką. Sezon 5 i 6 również mieliśmy z dubbingiem jednak już bez polskich czołówek.
  10 Sezon Diament i Perła powrócił w zmienionej obsadzie, na szczęście dzięki interakcji fanów w 11 sezonie aktorzy wrócili do swoich ról.
  Głównemu bohaterowi Ashowi głos podkłada aktorka Hanna Kinder-Kiss z którą miałem okazję przeprowadzić wywiad w jednym z moich poprzednich filmików.

  2. Muzyka do Pokemonów. Wszystkie wersje piosenek zostały nagrane po polsku, niestety w związku z likwidacją polskiego oddziału Koch International fani nie doczekali się oficjalnego wydania płyt. Przez to nie zobaczyliśmy na rynku płyt jak: Pokemonów Świat czy Totally Pokemon po polsku mimo, że piosenki powstały w całości. Mało kto wie o tym, ale w Polsce koncertowała grupa Pokemon promująca muzykę z serialu animowanego. Oto fragment jednego z koncertów w Karpaczu.

  3. Gadżety. Korporacja Pepsi Corporation wykupiła licencję Pokemon do dystrybucji gadżetów z Pokemonami w swoich firmach. Dzięki temu mieliśmy możliwość spotkania Nakrętek z Pokemonami w napojach Mirindy i 7UP, Tazosów w chrupkach Cheetos i Lays, Wieczek w jogurtach Danone Klub Fana, Naklejek w rogalikach Pokemon czy Składanek Pokemon w rogalikach Chipicao. Jeśli macie któreś z tych gadżetów to ja bardzo chętnie je odkupię ;)

  4. Karty Pokemon. W 2010 roku doszło do przełomowego i równocześnie fatalnego ruchu ze strony TM Toys na rynku kart. Firma zajmująca się dystrybucją w Polsce *jak sie domyślam* bez dokładnego zbadania rynku wypuściła w Polsce serię Diament i Perła w niewyobrażalnie drogich cenach 22.90 zł i 19.90 zl za booster w promocji. Karty można było znaleźć w sieciach TESCO, REAL, Empik. Nie cieszyły się zbyt dużym zainteresowaniem gdyż ta seria istniała na rynku już od 2007 roku i wchodziła obecnie nowa generacja Heart Gold and Soul Silver. Złe działania marketingowe sprawiły, że seria Tajemne Skarby wydrukowana w 2010 miała w Polsce oficjalną premierę DOPIERO w 2012 roku ...
  Dodatkowo w Japonii powstała specjalna seria karty Pikachu wydana w 9 językach - również w Polskim.
  Jeszcze jednym polskim akcentem w karciance jest pewna ilustracja Kena Sugimoriego. Na pierwszy rzut oka nie wygląda na nic szczególnego, jednak jeśli spojrzymy na tło możemy dostrzec, że jest to mapa Polski i widać na niej polskie miasta.

  5. Gry Pokemon w Polsce nie miały oficjalnego tłumaczenia. Na rynku mieliśmy dostępne niemieckie oraz angielskie wersje gier. Obecnie Dystrybutor Nintendo Polska zapewnia nam angielskie gry dostępne z dostawą na światowy dzień premiery. Dystrybucja eventowych kodów oraz bonusów dla Polski bardzo sprawnie działa.

  Jeśli chcesz więcej odcinków tego typu zostaw suba z dzwoneczkiem i oceń film ;)
  Zapraszam do mojej grupy na facebooku GANG HIKOMIKOSA oraz na stronę Hikomikos.pl gdzie znajdziesz więcej informacji na temat Pokemon.  ► PATRONITE: https://patronite.pl/hikomikos

  ♯ MOJE SOCIAL MEDIA
  http://www.Hikomikos.pl
  http://www.facebook.com/hik...
  http://instagram.com/hkmks
  https://snapchat.com/add/hi...
  http://twitter.com/hikomikos
  http://www.facebook.com/gro......

  ♫ FAŁSZOWANE MELODIE: ► http://bit.ly/2sL9F1f

  ✎ TU MOŻESZ MI COŚ WYSŁAĆ :
  HIKOMIKOS
  Skr. Poczt. 135, UP1
  27-400 Ostrowiec Św.
  Polska

  FIlmy z odpakowaniem nagrywam po przylocie do Polski.

  ✎ KONTAKT:
  ▸ kontakt@hikomikos.pl

  ✎ BIZNES:
  Wraz z rozwojem kanału, jestem otwarty na współpracę.
  Kontakty biznesowe: admin@hikomikos.pl Show less
  Read more
 • Popular uploads Play all

  This item has been hidden
 • Zagrajmy w Pokemon GO Play all

  This item has been hidden
 • DETEKTYW PIKACHU - Nowa gra Pokemon! Play all

  This item has been hidden
 • Uploads Play all

  This item has been hidden
to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...