Politechnika Świętokrzyska
254
 • Spot Politechniki Świętokrzyskiej

  229 views 1 month ago
  Na dobre ruszyła rywalizacja o przyszłych studentów. Największa uczelnia techniczna w regionie rozpoczyna internetową rekrutację. Na Politechnice Świętokrzyskiej zapisy ruszyły od 28 maja. W ofercie edukacyjnej znajdziemy nowości. Uczelnia przyciąga nie tylko swoją renomą i osiągnięciami, ale również popularnymi kierunkami kształcenia, które odzwierciedlają potrzeby rynku pracy. Według badań prowadzonych przez uczelnię ponad 95 % absolwentów znajduje zatrudnienie już w pierwszym roku po ukończeniu studiów a przeszło 50 % studentów pracuje w zawodzie już w trakcie nauki.

  Od lat największym zainteresowaniem cieszą się budownictwo, informatyka, czy geodezja. Tu kandydaci będą ostro walczyć o miejsca. Tym bardziej, że na uczelniach wprowadzony został nowy algorytm naliczania dotacji. Na jednego wykładowcę ma przypadać 13 studentów. Rekrutując studentów uczelnia musi pamiętać o jakości kształcenia, a nie konkurować w liczbie żaków.

  Im lepsze indywidualne wyniki matur, tym większe szanse by dostać się na wymarzoną uczelnię. Kandydaci na studia mają jeszcze kilka dni by dokonać wyboru i zarejestrować się na wymarzony kierunek. Na Politechnice Świętokrzyskiej do wyboru 19 kierunków i ponad 60 specjalizacji. W tym roku zostaną uruchomione cztery nowe specjalności: Modelowanie Informacji o Budynku, Inżynieria proekologiczna, Teleinformatyka, Komputerowe systemy sterowania i pomiarów. Show less
  Read more
 • Uploads Play all

  This item has been hidden
to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...