Hotel Mediteran Ulcinj-Ulqin
211
 • Ulqini Destinacioni i Pushime Verore

  17,039 views 3 years ago
  Plazhi i Ulqinit edhe më tutje mbetet njëri ndër plazhet më të frekuentuar nga qytetarët dhe diaspora e Republikës së Kosovës, poashtu njëri ndër hotelet me të preferuara në Ulqin mbetet Hotel Mediteran. I cili eshtë i vendosur në qytetin piktoresk në Ulqin i rrethuar nga pyjet e palmave dhe të pishave, është vetëm pak metra larg plazhit të pishave apo plazhit të vogël, i vendosur në zemër të Ulqinit.

  Hoteli Mediteran eshtë përfaqëson historinë e zhvillimit të turizmit dhe mikëpritjes në Ulqini, pasi ndërtimi I tij daton 50 vite më herët, ku Ulqini ka shenuar kulmin e suksesit si destinacion I mirëfilltë turistik në is-Jugoslavinë. Foto
  Ende sot kjo ndertese qendron krenare duke mos i mbyllur dyert asnjehere dhe duke vazhduar misionin e percaktuar “Mikëpritjen e vizitorëve të Ulqinit”, duke iu falenderuar faktit që Hoteli është privatizuar nga kompanija Amerikane “Becovic Management Group”, kompani e cili drejtohet nga familja me prejardhje shqiptare “Becovic”nga Ulqini, të cilët në mënyrë të vazhdueshme I kushtojnë kujdes duke risjellur cdo vitë risi për mysafirët e hotelit. Poashtu stafi I hotelit me krenari e ruan këtë objekt, pasi për rreth tij objektet tjera të asaj periulle nuk egzistojnë sot.

  Fakt: The New York Times emeroi Hotein Mediteran së bashku me Ada Bojana dhe Plazhin e madh të Ulqinit si “Vendet me të preferuara për udhëtim ë 2010”. Link

  Hotel Mediteran ndodhet ne zemër të Ulqinit i rrethuar me pisha, vetëm disa minuta ecje këmbë nga plazhi i vogël. Hoteli ofron mikpritjen tradicionale ballkanase me atmosferën e tij të veçantë. Hotel Mediterani, është në një pozicion dominues me pamje nga deti. Hoteli është mikpritës, restoranti ofron një meny të shumëllojshme dhe të mirë për njerëzit që duan të shijojnë specialitetet lokale dhe internacionale. Dhomat janë të mjaftueshme për të gjitha kërkesat e klientëve dhe stafi është miqësor dhe i dobishëm.
  Hotel Mediteran, ka 134 dhoma të mrekullueshme të rinovuar, të vendosura në vila të veçanta, godinën qendrore me një hapësirë të madhe, sallën, restorantin në stilin familjar, deck bar, salla për TV dhe surpriza të tjera për klientët.

  Sipas menaxheres së marketingut Suzana Muja, hoteli Mediteran është i pajisur me gjithë komfortin e nevojshëm për të kaluar pushime të paharruara: shërbimi i kulturuar, i paisur me kuzhinën e pasur tradicionale dhe mesdhetare.

  Hoteli momentalisht ka numër të madh turistësh nga shtete të ndryshme. Show less
  Read more
 • Uploads Play all

  This item has been hidden
to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...