1,166,340
 • Ege'nin Hamsisi 4. Bölüm

  132,898 views 1 week ago
  TRT Televizyon kanalına abone olun: http://goo.gl/no13Az
  Hepsi ve daha fazlası için http://www.trt.tv/ ziyaret edebilirsiniz.
  Melahat ve Şevket arasındaki kavga gitgide tırmanırken, kasabada da her şey birbirine girmiştir. Fikret, ajanı Dursun'dan aldığı bir haber nedeniyle Karadeniz’in havasını, suyunu, toprağını alarak Ege’nin yolunu tutar. Deniz ve Zeynep'in tarafındaysa buzlar erimeye başlamıştır. Show less
  Read more
 • Diriliş "Ertuğrul" Play all

  13. Yüzyıl… Dünya yeni kudretini arıyordu. Ve Anadolu, emperyallerin kavgaya tutuştuğu bir diyardı. 1071’de Türklerin girdiği bu topraklara şimdi, Haçlılar ve Moğollar da ortak olmak istiyordu. Akdeniz, Karadeniz, Balkanlar, Kafkasya ve Mezopotamya yeni sahibini arıyordu. İşte bu yangın yerinde, bizim hikayemizin kahramanı Ertuğrul da, 400 çadırlık obasına bir yurt arıyordu. Yıllardır yersiz ve yurtsuz kalan Kayılar, Ertuğrul’dan acılarına, çilelerine ve yolculuklarına son verecek bir yurt istiyordu. Ertuğrul, göğü çadır, yeri yatak eyleyerek zor bir mücadeleye talip oldu. Tapınak Şövalyeleri ve vahşi Moğollar onun en büyük düşmanlarıydı. Ertuğrul, ümitlerin tükendiği bir çağda nice zorluğa göğüs gererek, azmi ve sabrı sayesinde düşmanlarını yendi ve Kayı boyuna bir yurt verdi. Bu yurtta üç kıtada altı asır hüküm sürecek olan dünyanın en ihtişamlı devleti Osmanlı İmparatorluğu kuruldu. Bu muhteşem devletin sırrı da kahramanımız Ertuğrul’un hikayesinde gizliydi. Ertuğrul’un, İbn-i Arabi’den aldığı bu sır, onu adım adım hayallerine taşıdı. Ertuğrul, hayallerine giderken aslında dünyaya yeni bir medeniyet armağan etti. Temellerini attığı devlet, dünyanın kaderini değiştirdi. Biz de dünyanın kaderini değiştiren adamın destansı hikayesine, boyun eğmeyen karakterine, büyüleyici aşkına ve tüm insanlığa yetecek adalet duygusuna şahitlik edeceğiz. Diriliş “Ertuğrul” aynı zamanda bugünün hikayesi…

  Engin Altan Düzyatan – Ertuğrul
  Kaan Taşaner – Gündoğdu
  Hülya Darcan – Hayme Ana
  Serdar Gökhan – Süleyman Şah
  Esra Bilgiç – Halime
  Didem Balçın – Selcan
  Hande Subaşı – Aykız
  Burcu Kıratlı – Gökçe
  Hakan Vanlı – Kurdoğlu
  Levent Öktem – Üstad-ı Azam
  Serdar Deniz – Titus
  Turgut Tunçalp – Afşin Bey
  Mehmet Çevik – Deli Demir
  Cengiz Coşkun – Turgut Alp
  Cavit Çetin Güner – Doğan Bey
  Nurettin Sönmez – Bamsı Beyrek
  Osman Soykut – İbn-i Arabi
  Fahri Öztezcan – İlyas Fakih
  Gökhan Atalay – Şahabettin
  Can Kahraman – Kara Toygar
  Hamit Demir – Akçakoca
  Mehmet Emin İnci – El Aziz
  Sedat Savtak – Numan
  Tolgay Sala – Hamza Alp
  Özlem Aydın – Elenora
  Arda Anarat – Dündar
  Burak Temiz – Yiğit Alp
  Gökhan Karacık – Derviş
  Celal Al – Rahman

  Diriliş "Ertuğrul" her Çarşamba 20:00'de TRT 1 ekranlarında...

  "Diriliş" "Diriliş dizisi" "Diriliş Ertuğrul" "Diriliş dizisi tek parça" "dirilişertuğrul" "Ertuğrul" "Diriliş tek parça" "Diriliş full izle" Diriliş hd izle" "diriliş son bölüm izle"
  This item has been hidden
 • Payitaht 'Abdülhamid' Play all

  This item has been hidden
 • Kalk Gidelim Play all

  ‘Kalk Gidelim’, yıllar evvel doğduğu topraklardan, geleneklerimizle büyüdüğü ailesinin yanından göçerek İstanbul’a yerleşmiş ve özünü unutmuş, biraz da yozlaşmış bir adamın, yıllar sonra İstanbul’da kurduğu kendi ailesiyle beraber tekrar baba ocağına ve özüne dönme serüvenini konu almaktadır.

  İstanbul’da tanışıp evlendiği karısı ve şimdi yirmili yaşlarda olan çocukları, kahramanımızın büyüdüğü ve yetiştiği ortamdan tamamen uzaktır. Kendisi de aradan geçen yaklaşık yirmi beş senede, ailesini, geleneklerini, adetlerini, yaşam tarzını ve hatta türkülerini bile unutmuştur. İstanbul’un gündelik hayatının telaşında anne- babasından öğrendiklerini çocuklarına öğretmemiştir. Bu aslında ülkemizde yaşanmış ve yaşanmakta olan göç hikayelerinden yalnızca biridir. Mustafa Ali’nin hikayesini ilginç kılan ise yirmi beş yıl sonra yaşadığı yerlere, birlikte büyüdüğü insanlara ve doğaya mecburen de olsa geri dönmesidir.

  Aslında gerçek şu’dur ki; hayat, köylünün olduğu yerdedir. Köylü, yaşamını, toprağı işlediği elleriyle ve alın teriyle idame ettirir. Zamanla köydeki yaşam, köylülerin dayanıklı ve kanaatkar yapıları bizim ‘İstanbullu’ aileye de geçecek, güzel günlerde olduğu gibi kötü günlerde de bir arada olmayı öğrenecekler, aile bağlarının aslında ne kadar önemli olduğunu anlayacaklardır.

  İşte dizimizde modern hayatın insanlara getirdiği rahatlık ve lüks yanında aslında insanlardan götürdüğü, yardımlaşma, ailevi ilişkiler, sadakat, iyilik, insan sevgisi, kuşaklar arası bağlar, manevi değerlerin yok olmaması gibi konular karşılaştırmalı olarak işlenecek ve özünü kaybetmiş insanlara, bu güzellikler, tekrar komik ve eğlenceli bir dille anlatılacaktır.

  “Kalk Gidelim” dizisi, hemen herkesin içinde kendinden bir şey bulacağı, çocuklarımıza unutulan değerlerimizi tekrar hatırlatacak, maneviyat ve iyi insan olma erdemi konusunda dersler verecek bunu yaparken de zaman zaman hüzünlendirip ama çoğu zaman da doya doya güldürüp rahatlatacağı bir dizi olacaktır.
  This item has been hidden
 • Aslan Ailem Play all

  This item has been hidden
 • Yalaza Play all

  This item has been hidden
 • Doğadaki İnsan Play all

  This item has been hidden
 • Mehmetçik Kûtulamâre Play all

  This item has been hidden
 • Uploads Play all

  This item has been hidden
to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...