Kancelaria Kanoniczna
314
 • Czy obie strony otrzymują stwierdzenie nieważności małżeństwa? | Kancelaria Kanoniczna #3

  4,737 views 2 years ago
  Kan. 1682 § 1 MIDI
  Po tym jak wyrok, stwierdzający nieważność małżeństwa, stał się wykonalny, strony, których małżeństwo zostało uznane za nieważne, mogą zawrzeć nowe małżeństwo, chyba że zostało to zabronione zakazem dołączonym do samego wyroku lub postanowieniem ordynariusza miejsca.

  Subskrybuj kanał Kancelarii Kanonicznej - będziesz na bieżąco z nowymi materiałami!

  Podobał Ci się odcinek? Daj lajka i udostępnij znajomym!

  Masz pytanie? Skomentuj!

  Koniecznie polub nas Facebooku: http://www.facebook.com/Kan......

  Zapraszamy na naszą stronę:
  http://www.kancelaria-kanon...

  Michał Poczmański - Prawnik, adwokat kościelny specjalizujący się w procesach o stwierdzenie nieważności małżeństwa. Członek stowarzyszenia Kanonistów Polskich. Absolwent Wydziału Prawa Kanonicznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, praca magisterska „Środki dowodowe w kanonicznym procesie o stwierdzenie nieważności małżeństwa ze szczególnym uwzględnieniem Instrukcji procesowej Dignitas connubii” (promotor: ks. prof. H. Stawniak). Obecnie doktorant na tym samym wydziale, prowadzący badania z zakresu wykluczenia dobra potomstwa.Ukończył również studia na Wydziale Prawa i administracji UKSW w Warszawie na kierunku prawo. Posiada tytuł licencjata prawa kanonicznego (zgodnie z Konstytucją Apostolską Sapientia Christiana z 1979 roku).
  Michał Poczmański jest także autorem praktycznego poradnika na temat prawa kanonicznego pt.:„Stwierdzenie nieważności małżeństwa. Jak przygotować skargę powodową?”. Pozycja ta zawiera krótką charakterystykę procesu, opis kilku konkretnych przypadków, a także wzory dokumentów niezbędnych w procesie dot. stwierdzenia nieważności małżeństwa.

  Program tworzony z pomocą PandaTV. Show less
  Read more
 • Uploads Play all

  This item has been hidden
to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...