KINEMATOGRAFIA POLSKA
 • ARAM

  16,172 views 9 months ago
  Film dokumentalny o Arkadiuszu Rybickim, polskim polityku, działaczu społecznym i samorządowym.

  Arkadiusz „Aram” Rybicki - absolwent Uniwersytetu Gdańskiego, od lat 70. związany z ruchem opozycyjnym, jeden z założycieli Studenckiego Komitetu Solidarności w Gdańsku. Działacz NSZZ „Solidarność”, poseł na Sejm V i VI kadencji. Zaangażowany w działalność na rzecz kultury, wyróżniony Narodowym Orderem Zasługi przyznanym przez prezydenta Francji Jacques’a Chiraca.

  Zmarł 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku. Film opisuje życie Rybickiego od najmłodszych lat, tworząc barwny i ciekawy kolaż wydarzeń, wspominanych przez jego rodzinę oraz przyjaciół.

  Film w reżyserii Krzysztofa Talczewskiego powstał przy współfinansowaniu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także dzięki wpłatom darczyńców. Show less
  Read more
 • Wspaniałe Polskie Kino

  This item has been hidden
 • GLINA / THE COP Play all

  This item has been hidden
 • OFICER / OFFICER Play all

  This item has been hidden
 • OFICEROWIE / OFFICERS Play all

  "Oficerowie" to opowieść o trudnej pracy policjantów i ich współpracowników. Główną bohaterką jest podkomisarz Alicja Szymczyszyn, absolwentka psychologii, która już na studiach zwróciła uwagę specjalistów od rekrutacji kadr. Inteligentna, wrażliwa, ale zarazem obdarzona silnym charakterem i wyjątkową intuicją dziewczyna musi jednak udowodnić, że faktycznie nadaje się do pracy w policji. W serialu pojawiają się też postaci znane z "Oficera", między innymi Kruszon, Grand czy Aldona Glinko. Zapraszamy do oglądania!

  'Officers' shows the hard work of police officers and their associates. The main character is assistant Alice Szymczyszyn, inteligent and sensitive psychologist. Endowed with a strong character and unique intuition girl needs to prove that she actually suitable for police work. In series we can also watch characters from 'Officer', like 'Kruszon', 'Grand' or Aldona Ginko. Enjoy!
  This item has been hidden
 • TRZECI OFICER / THE THIRD OFFICER Play all

  Trzeci oficer" jest trzynastoodcinkową opowieścią o tych, co maszerują, albo giną. Głównym wątkiem tej serii jest zagadkowe zabójstwo byłego generała milicji, które próbuje rozwikłać specjalna grupa pościgowa CBŚ. Okazuje się, że sprawa ta łączy się z poważnym wyzwaniem przed którym stanął wywiad i generał Matejewski – na terenie Polski od lat 70. znajdują się tzw. walizkowe ładunki atomowe, które ktoś próbuje sprzedać terrorystom arabskim. Matejewski postanawia wykorzystać w tej sprawie Kruszona, ale Kruszyński nie chce już pracować dla wywiadu. Wtedy ktoś porywa małą Agatkę, córkę Aldony... Poruszający się w świecie przestępstw, zdrady, przemocy główni bohaterowie muszą walczyć nie tylko ze sprawcami zbrodni, muszą także stawić czoła własnym problemom i słabościom.

  "The Third Officer" is a story about those who march and those who die. Main theme of this season is mysterious murder former general. Central Bureau of Investigation will do anything to solve this case.
  This item has been hidden
 • This item has been hidden
to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...