8,332
 • EuroSport - Pass Sport Istanbul - Şahika ERCÜMEN

  14,477 views 5 years ago
  Türkiye, Eurosport'ta Passport Turkey başlığıyla tanıtılacak

  Türkiye'nin tanıtımı için film çekimi, online ve TV kampanyası hizmetlerinden oluṣan "Destination Turkey » global tanıtım kampanyası Kültür ve Turizm Bakanlığı ve merkezi Fransa'da bulunan Spor Yayınları Kuruluṣu EUROSPORT arasında yapılan bir anlaşma ile hayata geçirildi.

  Uzun bir süredir hazırlık çalışmaları devam eden ve yaklaşık 1 yıl sürecek bu proje ile ; "Passport Turkey" baṣlığı altında 13'er dakikalık "Passport İstanbul", "Passport Kapadokya" ve "Passport Antalya" bölümleri hazırlanacak. Çekimler, EUROSPORT tarafindan Türkiye'de spor dünyasının tanınmış simalarını konuk ederek gerçekleştirilecek. Böylece bu sporcuların en sevdikleri tarihi alanlara ve gözde mekanlara gidilerek 12 bağımsız bölümün yapılması ve bunun hem TV hem de online olarak web sitesinde yer alması sağlanacak.

  İstanbul bölümünde, serbest dalış kategorilerinde Dünya ve Türkiye rekorları bulunan Ṣahika Ercümen, Türkiye yüzme şampiyonu Burcu Dolunay, 1994 yılında ilk dünya bilordo şampiyonluğunu kazanan Semih Saygıner, Türkiye'nin ilk Dünya ve Avrupa tekvando şampiyonu Bahri Tanrıkulu eşliğinde İstanbul'un farklı mekanlarında çekimler gerçekleṣtirilmiştir. Bunu, Antalya ve Kapadokya'da diğer çekimler takip edecektir. Spor dünyası ve gençlikle birleştirilen bu global kampanyanın Türkiye'nin dinamizminin yansıtılması ve ülkemizin tanıtılmasına katkıda bulunacağına inanılmaktadır. Show less
  Read more
 • Uploads Play all

  This item has been hidden
to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...