Upload

Loading...

RCV2 Jehnědí 29 5 2010

5,828

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Uploaded on Jun 5, 2010

RCV2 v Jehnědí
Letecko-modelářský klub Česká Třebová uspořádal na letišti „Letky Jehnědí" soutěž modelů kategorie RCV2. Letošní rok začala platit nová úprava pravidel, podle kterých je možno použít naviják. Využil jsem pozvání Jirky Kadlece a při té příležitosti sebou vzal kameru, abyste se mohli podívat i vy ostatní, jak taková soutěž vypadá.
Létalo se pouze na navijákové starty. Pro soutěžící je to větší pohoda, prakticky odpadá starost hledat vlekaře, ale jak se říká něco za něco. Pravděpodobně se dá také říci, že skončila doba klasických modelů v této kategorii. Létalo se s modely vyráběných ve formách, s kterými se létají kategorie F3J nebo F3B. Cena takového modelu je přibližně od 16 000,- Kč výše... starší model se dá sehnat přibližně od 8 000,-Kč. Počasí této soutěži přálo. Létalo se za pěkného pojasného počasí, slabý proměnlivý vítr. Organizaci soutěže se nedá nic vytknout, modeláři z České Třebové tyto kategorie létají, pořádají soutěže řadu let a jsou na to perfektně vybaveni. Spojení s „Letkou Jehnědí" jen naplňuje ideální stav, kde soutěžící najdou zázemí včetně teplého jídla a studených nápojů. Soutěž byla s mezinárodní účastí. Přijeli si zalétat i modeláři ze Slovenska.
Pro vás, kteří nechcete tolik investovat a přece chcete létat s RC větroni termiku je tady kategorie RCV2Speciál, pouze dvě serva, startuje se gumicukem, přistává se také do bodovaného kruhu, ale nemá ještě národní pravidla, proto soutěže najdete v kalendáři soutěží v rubrice „ostatní akce". Pokud se chcete podívat, jak taková soutěž vypadá, najdete ji tady - http://www.youtube.com/watch?v=n8SC10... Více najdete na http://www.lmk-juniorklub-uo.cz/

  • Category

  • License

    • Standard YouTube License

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up Next


Sign in to add this to Watch Later

Add to