Loading...

Bartek Kalinowski - Stachura Jerzy

4,274 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Jul 2, 2010

Piosenka o poecie, człowieku z Grabówka, twórcy który był znany dotąd jako Stachura Junior, czyli bratanek Edwarda Stachury na którego poezji dorobiło się sporo marnych, reżimowych śpiewaków. Jurek Stachura śpiewa piosenki swojego stryja normalnie, tak jak zostały napisane, z melodią oryginalną, spiewa ciepłym, męskim, niskim głosem, spiewa naprawdę świetnie i tylko w Polsce znani mogą być wszyscy nieudacznicy, tylko nie on.
Dziś Jurek Stachura odnalazł się jako malarz - impresjonistą, obrazy są piękne, pełne kolorów, bogate, wyobraźnia malarza jest naprwdę wielka, obrazy zaczynaja być rozpoznawalne za granicą, nazywany Van Goghiem z Grabówka, jego obrazy przypominają Chagala, czy Nikifora, jest to taka sztuka naiwna. Zobacz obrazy:
http://viewmorepics.myspace.com/index...
Obrazy Jurka za kilka lat będą napewno w cenie, może je dzisiaj kupić, napisz na bartkali7@wp.pl
Bartek poznał Jurka jako poetę, często zalanego poetę, Bartek również rzadko bywał trzeźwy, później Jurek zrobił z nim program telewizyjny który leciał po wielu regionalnych stacjach. Jurek był reżyserem, robił programy z artystami dla telewizji Tele Top, stąd powiedzenie: "Co tam chłopie w Tele Topie?" Dzisiaj Malarz Stachura już dba o swoją nerę i bardziej rybka, ziemniaki, nabiał i tym podobne!

  • Category

  • License

    • Standard YouTube License

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...