Loading...

Kopshti "Dielli" Prishtinë, 30 janar, 2013 !

7,245 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Jan 30, 2013

KONTAKTI ME KOPSHTIN "DIELLI" : +37744 233 318 ( ZNJ. ARGURIANA KASTRATI)

A). Raporti para-përfundimtarë i projektit "Dhëmbë të shëndoshë, fëmijë të lumtur" në Institucionet parashkollore publike dhe private në Kosovë (12 shtator 2012- 21 Qershor 2013)

Faza e I-rë, ka filluar të implementohet në Institucionet parashkollore me 12 shtator 2012, pikërisht në Ditën Botërore të Shëndetit Oral. Deri tani janë vizituar afër 2/3 e Institucioneve parashkollore në Kosovë. Gjatë këtyre vizitave fëmijëve u janë dhënë broshura si dhe brusha të dhëmbëve me pastë. Gjithashtu, u është bërë demonstrimi i pastrimit të dhëmbëve përmes modeleve, gjë të cilën e kanë bërë edhe fëmijët. Konkretisht, në numër, janë vizituar mbi 50 Institucione parashkollore publike dhe private në Kosovë.

Faza e I-rë, në Institucionet parashkollore është mbështetur nga Klinika Dentare "Dent-In". Po ashtu, kanë kontribuar edhe Depo Dentare "Allianz" si dhe Shtypëshkronja "Shkrola". Sponsor medial : Radiotelevizioni 21 dhe Portali Informativ Telegrafi.com.

Me respekt :

Dr. Xheladin Sh. Ujkani (Stomatolog)
Drejtor i Klinikës Dentare Dent-In
Ideator dhe udhëheqës i projektit
Drejtor Ekzekutiv i Organizatës për Arsim, Shkencë dhe Shëndetësi --KISCOMS
Tel: +377(0) 44 411 866; +386(0) 49 411 866

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...