Loading...

W zastępstwie

869 views

Loading...

Loading...

Transcript

The interactive transcript could not be loaded.

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Nov 29, 2013

Etiuda stworzona w ramach kampanii "Listy do rodziny" zorganizowanej przez Ośrodek Wsparcia Rodzinnej Opieki Zastępczej PORT Towarzystwa Nasz Dom.

realizacja: Agnieszka Elbanowska
zdjęcia: Paweł Nadolny
montaż: Agnieszka Elbanowska, Paweł Nadolny
muzyka: Paweł Przezwański
postprodukcja dźwięku: Ellet Music Production
koloring: Przemysław Niedźwiedzki, EBH
kierownik produkcji: Mariola Popiołek
W etiudzie wykorzystano grę "Pędzące żółwie" firmy Egmont.

Tytuł kampanii -- „Listy do rodziny" -- związany jest bezpośrednio z przekazem, jaki nam dorosłym, dają dzieci oraz z postawą, jaką dorośli wobec tego przekazu przyjmują. Dziecko, pozbawione opieki swoich rodziców, najbardziej naturalnego miejsca, w którym powinno się rozwijać, znajduje się w sytuacji szczególnej. Rodzi się wielka potrzeba pomocy. Odpowiedzi na nią mogą udzielić tylko dorośli.

W partnerstwie ze Szkołą Wajdy oraz we współpracy z reżyserką Agnieszką Elbanowską i zespołem młodych twórców, zostały zrealizowane niezwykłe obrazy ukazujące rzeczywistość dzieci oraz ich opiekunów. Animacja pokazuje świat dziecka pozbawionego opieki rodziców oraz sposób radzenia sobie z tą sytuacją: ucieczką w marzenie. Krótka forma etiudy, zamknięta w kilku minutach, nie oddaje całości rzeczywistości rodziny zastępczej, otwiera natomiast możliwość przyjrzenia się temu, co w tej rzeczywistości najważniejsze: postawie dorosłego wobec potrzebującego opieki dziecka oraz rodzącej się między nimi więzi. Opiekę merytoryczną nad projektem filmowym przejął mistrz polskiej dokumentalistyki -- Jacek Bławut.

Więcej informacji:
www.port-naszdom.pl

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...