Loading...

Erdoğan , 19 Mart Hsk Kura Töreni Konuşması 19.03.2018

476 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Mar 19, 2018

rte,erdogan,erdoğan,recep tayyip erdoğan,erdoğan konuşmaları,erdoğan konuşması,erdogan konusmasi,erdogan konusmalari,erdoğan hsk kura töreni,erdoğan 19 03,erdoğan 19 mart,erdoğan bugün,erdoğan bugünkü konuşması,erdoğan son dakika,erdoğan afrin,erdoğan en son konuşması,erdoğan izle,erdoğan canlı,erdoğan ne dedi,erdoğan öso,erdoğan pkk,erdoğan bugün ne dedi,erdoğanın bugünkü konuşması

Detaylar:
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilen, Avukatlık Mesleğinden Hâkim ve Savcılığa Geçen 7. Dönem Adaylarının Kura Töreni’ne katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, törende bir konuşma gerçekleştirdi.
“ADALET, DEVLETİN VE TOPLUMUN TAŞIYICI SÜTUNUDUR”

Adaletin, devletin, toplumun ve beşeri münasebetlerin taşıyıcı sütunu olduğunu kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Adaleti sağlamakla zulme kaymak arasındaki çizgi öyle incedir ki, kanunların hazırlanmasından mahkemelerdeki uygulamalara kadar her aşamada, gerçekten çok ciddi titizlik göstermek gerekir. Devletler ve milletler adalet üzerinde yükselir veya adaletsizlik batağında boğulur. Mazlumun ahının arşı titrettiğini asla unutmamalıyız. Bunun için adalet, daima bizim önceliğimiz olmuştur” dedi.

“TOPRAKLARINDAKİ TERÖR ÖRGÜTLERİNE GÜCÜ YETMEYENLERİN, OPERASYONLARIMIZA KARŞI ÇIKMASI BEYHUDE”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin Suriye’deki operasyonlarının başarısının, sınırlarımız boyunca kurulmaya çalışılan terör koridorunun önünün kesilmesi anlamına geldiğini ifade ederek, şöyle devam etti: “Önce Fırat Kalkanı bölgesinde, şimdi Zeytin Dalı Harekâtı’nı yürüttüğümüz Afrin’de işte bu amaçla varız. Dün Afrin şehir merkezini de kontrol altına alarak, Zeytin Dalı Harekâtı’nın en önemli aşamasını da geride bıraktık. Ardından Mümbiç, Aynelarab, Telabyat, Resulayn, Kamışlı şeklinde, bu koridoru tümüyle ortadan kaldırana kadar devam edeceğiz.”

Kuzey Irak’taki terör kamplarındaki fitne ateşini de söndürmekte kararlı olduklarını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Dünyanın dört bir yanından gelip burnumuzun dibinde bin bir tezgâh kuranlara gıkı çıkmayanların, Türkiye’nin terörle mücadelesi karşısındaki vaveylaları, artık bizi ilgilendirmiyor” dedi.

“SURİYE’DEKİ KARDEŞLERİMİZE AYDINLIK BİR GELECEK SAĞLAMAYI AMAÇLIYORUZ”

Kazanamayacakları savaşı sivillerin öldürülmesi taktiğine indirenlerin insanlıktan nasibini almadığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin bugüne kadar olduğu bundan sonra da sivillerin zarar görmemesi için, azami titizlikle mücadelesini sürdüreceğini kaydetti.

Birileri istediği için değil, doğrusu bu olduğu için Türkiye’nin sivillerle ilgili hassasiyet gösterdiğinin altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti: “Suriye ve Irak’taki Araplar, Kürtler, Türkmenler bizim öz kardeşlerimizdir. Onların zarar göreceği hiçbir işe kalkışmamız, böyle bir yola tevessül etmemiz düşünülemez. Biz Afrin’deki ve diğer bölgelerdeki mücadeleyi, sadece kendi güvenliğimiz için değil, aynı zamanda oralarda yaşayan Arap, Kürt, Türkmen kardeşlerimizin huzuru, geleceği, hakları için de yürütüyoruz. Suriye topraklarındaki varlığımızın tek amacı, bu kardeşlerimizi terör örgütlerinin tasallutundan kurtararak, haklarına, özgürlüklerine kavuşturmak, onlara aydınlık bir gelecek sağlamaktır.”

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...