Loading...

“Každý třetí kněz je gay…” říká jáhen Jaroslav Lorman

81,532 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Jan 28, 2019

Jaroslav Lorman - jáhen a teologický etik

www.xtv.cz

Aktuálně znovu uvádíme rozhovor s církevním etikem a jáhnem Jaroslavem Lormanem. Témata, kterých v rozhovoru Jaroslav Lorman dotýká rezonují v těchto dnech v médiích v souvislosti s Prague Pride.

“Každý třetí kněz je gay…” říká jáhen Jaroslav Lorman “V církvi je spousta lidí a někteří se zachovali svinsky,” říká církevní jáhen a etik Jaroslav Lorman, který zaujal svým příznáním dlouho tajené homosexuality. “Kardinál Duka mi řekl, že kdyby se to nevědělo, dalo se dělat ledacos. To považuji za vrchol pokrytectví,” uvedl Lorman. Jak se k němu církev zachovala? Proč homosexualitu přiznal a jaké to pro něj jako donedávna ještě ženatého otce od rodiny bylo?

“Přijde mi tragikomické, že existuje instrukce o tom, že homosexuál nesmí být vysvěcen, ale přitom podle mého odhadu je každý třetí kněz homosexuál. Ve Vatikánu dokonce každý druhý. Ježíš přitom podle mého názoru o homosexualitě neřekl ani slovo,” vysvětluje Lorman.

“Církev říká, že není problém být homosexuál, ale nesmí tak říct. Přitom trestá mě jako člověka, který o tom promluvil,” líčí Lorman.

Loading...

Advertisement

to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...