Loading...

Mario Luraschi moje Magiczne Konie - part5

31,294 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Oct 11, 2010

W nie jednym zobaczyć możemy konia. Może on wchodzić po schodach, na stół, wyskakiwać przez okno, płonąć. Zobaczyć możemy też całe stada, wielkie bitwy, konie łopatka przy łopatce pędzące na czołowe zderzenie czy konie w morzu strzałów, padające na ziemie trafione. Pamiętajmy, że to film, a koniom tak naprawdę nic się nie dzieje. Swoją pracę przy układaniu koni do filmów zaprezentował Mario Luraschi w dokumencie „Moje magiczne konie".

Mario pracuje przede wszystkim nad zaufaniem konia do człowieka, do niego. Koń musi Ci w stu procentach ufać żeby np. pozwolić na to by płoną (a dokładniej płachta na nim), a Ty nigdy, NIGDY, nie możesz go zawieść. Kiedy wyrobisz sobie zaufanie konia i każesz mu galopować na ścianę -- zrobi to. Nie można nadużywać zaufania, konia, bo nigdy się go nie odzyska.

Mario Luraschi potrafi skłonić konia, żeby leżał spokojnie w małej skrzyni, potrafi sprawić żeby grupa koni położyła się na ziemi w tym samym momencie i nie ruszyła się z miejsca. Najdziwniejsze, najbardziej nienaturalne rzeczy zrobić potrafią konie Maria tylko dla tego, że to lubią. To praca tych koni, ale Mario zmieniła to dla nich w zabawę. Będą przewracać się na rozkaz, potem wstawać i znów padać, bo to dla nich czysta przyjemność.

W dokumencie Mario pokazuje m.in. jak przygotowywał konia do skoku przez zamknięte okno. Początkowo zawiesił koło siebie dwie kartki papieru. Początkowo koń podchodził nie pewnie, bał się, ale gdy przekonał się, że kartki rozchylają się, przechodził co raz pewniej i pewniej, w końcu nie zwracał na nie nawet uwagi. Małymi etapami, doszedł do etapu szyby. Koń już mu ufał, przeskoczył, szyba pękła. Wszystko poszło zgodnie z planem, dla konia nie było już szyby nie do przeskoczenia.

Wszystkim polecam ten dokument. Kiedyś był pokazywany na stacji Planete, jednak już nie mają do niego praw i nie mają zamiaru wykupywać ich. Zachęcam do szukania go w Internecie. Jest to bardzo interesujący film, który zwraca uwagę na psychikę konia, dzięki niemu może uda nam się choć odrobinę lepiej zrozumieć nasze kochane stworzenia.

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...