Loading...

Ostrołęka - Ojczyzna Duszy.

26,645 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Sep 2, 2014

Film pokazujący najciekawsze miejsca w Ostrołęce z powietrza - między innymi Plac Bema, Ratusz, plażę miejską, stare miasto i deptak. Występują w nim zwykli Ostrołęczanie oraz (między innymi) - "Czwartacy", 5 Pułk Ułanów Zasławskich.

Film był kręcony GoPro Hero 3 oraz Canon 5D Mark II
Ujęcia z powietrza przy wykorzystaniu DJI Phantom 2

Więcej filmów z powietrza można zobaczyć pod https://www.facebook.com/karolairphoto

Podstawowe informacje o Ostrołęce (za wikipedia):

Ostrołęka jest położona w północno-wschodniej Polsce w Nizinie Północnomazowieckiej, na skraju Puszczy Zielonej, w środkowej części powiatu ostrołęckiego, w województwie mazowieckim. Przez miasto przepływają trzy rzeki: Narew, Omulew i Czeczotka. Nazwa miasta ściśle związana jest z topograficznymi właściwościami terenu („ostre” łąki nad rzeką, które wiosną zalewa woda).

W ostatnich latach utworzono tzw. strefę rozwoju gospodarczego, gdzie na obszarze kilkunastu hektarów, wyposażonym w pełną infrastrukturę techniczną, stworzono dogodne warunki do prowadzenia działalności produkcyjnej i usługowej. W ramach strefy funkcjonuje już kilka przedsiębiorstw, w tym Lacroix-Opakowania Sp. z o.o. z kapitałem francuskim. W wyniku otwarcia obwodnicy miasta dostępne stały się kolejne tereny inwestycyjne. Nowi inwestorzy mogą liczyć na ulgi w podatku od nieruchomości.

Ostrołęka jest ważnym ośrodkiem drogowym i kolejowym w tej części województwa. Leży na skrzyżowaniu dróg z centrum i południa kraju na północny wschód. Od południa graniczy z obszarem aglomeracji warszawskiej, dla której jest naturalnym zapleczem. Wiedzie przez nią tzw. „gościniec mazurski”, czyli droga krajowa nr 61 z Warszawy nad jeziora. Ma bezpośrednie połączenie drogowe z Warszawą, Olsztynem i Białymstokiem, od których oddalona jest o ok. 120 km.

 • Category

 • Song

  • (Relaxing Tune)-7962
 • Artist

  • piano
 • Album

  • Content ID
 • Licensed to YouTube by

  • Audiam (Label), and 11 Music Rights Societies

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...