Loading...

Projekt "ploty" aneb trochu jiná kampaň KDU-ČSL

323 views

Loading...

Loading...

Transcript

The interactive transcript could not be loaded.

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Uploaded on Mar 27, 2009

S projektem všelidové kampaně jde letos KDU-ČSL do klání o mandáty poslanců Evropského parlamentu. "Nevnímáme ploty jako bariéry, ale jako příležitost" tak zní slogan nového volebního projektu KDU-ČSL, kterým kandidáti do Evropského parlamentu žádají několik desítek tisíc členů KDU-ČSL, aby nabídli své ploty, zdi svých domů a jiné viditelné plochy k umístění předvolebních plakátů.

"KDU-ČSL nemůže konkurovat desítkám milionů korun, které do předvolební kampaně investují konkurenční velké strany. Naše nesporná devíza je ale v početné členské základně. Většina našich členů jsou velmi obětaví lidé, kteří jsou ochotni pro svou stranu hodně udělat, pokud cítí, že to má smysl," přibližuje europoslankyně Zuzana Roithová motivy, které stály u vzniku projektu "ploty". Ve svém dopise, kterým oslovila členy a příznivce strany se žádostí o pomoc mimo jiné uvádí: "... obracím se na Vás tímto s prosbou o podporu, abychom společně ubránili dobré jméno KDU-ČSL. Vím, že situace ve většině regionů není po krajských volbách příznivá. Ale lepší časy přijdou, jen pokud se o to velmi zasadíme. V minulých volbách do EP jsme získali přes devět procent voličů v ČR a třetí mandát nám unikl jen o pouhých 10 tisíc hlasů. Naší ambicí musí být na základě naší práce v EP, ale zejména díky Vaší osobní pomoci v kampani minulý výsledek nejen udržet, ale zlepšit."

Projekt, který je již několik týdnů představován členům KDU-ČSL, má už řadu podporovatelů. Volební štáb má již dnes ohlasy z celé republiky lidé reagují a přicházejí s nabídkou nezištné osobní pomoci. První odhady hovoří o tisících ploch v celé republice. Pro projekt KDU-ČSL využívá od začátku roku internet včetně populární služby serveru Facebook. Stránka příznivců projektu má již dnes přes stovku podporovatelů, kteří se o „plotech dozvěděli ze svého okolí. Jeden z fanoušků Josef Bajcura napsal: "Výborný nápad. Je v něm mnoho symbolického. Mě osobně těší ten trošičku změněný pohled na členy a příznivce, jejichž aktivní podporu organizátoři očekávají s optimistickou důvěrou."

Projekt "ploty" by měl vyvrcholit v květnu letošního roku, volební štáb však předpokládá, že první sada plakátů by se mohla objevit již v dubnu bezprostředně po představení kampaně do Evropského parlamentu. Zájemcům bude pro "ploty" nabízena venkovní reklama od billboardů až po formáty plakátů (A0 až A2). "Pro tyto případy byla zřízena e-mailová adresa ploty@kdu.cz a telefonní čísla (226 205 314-5), kam se mohou lidé obracet. Jsme připraveni zejména našim starším členům osobně s instalací volebních materiálů pomoci přímo v místě bydliště. Ostatně nejde zde přeci jen o pomoc materiální, ale také o lidský kontakt a posílení vědomí sounáležitosti členů a příznivců strany," vysvětluje místopředseda KDU-ČSL a kandidát do EP David Macek.

S projektem, na který volební štáb vyhradil zhruba pětinu svého rozpočtu, je spojena řada soutěží a dalších aktivit během kontaktní kampaně, kterou KDU-ČSL považuje za velmi důležitou, budou kandidáti navštěvovat ta místa, kde uvidí vyvěšené plakáty, a na místě odměňovat lidi zapojené do projektu. Navíc byla vyhlášena soutěž o nejzajímavější fotografii tohoto "projektu" (fotografie budou průběžně zveřejňovány na stránkách KDU-ČSL i na Facebooku). Všem zájemcům bude navíc nabídnuta účast v soutěži o hodnotné ceny zájezd do některého z hřejivějších míst Evropské unie. Toho, kdo zvítězí v kategorii největší plakát, pak čeká pozvání od europoslanců KDU-ČSL na poznávací zájezd do Bruselu.

Projekt je prezentován i na serveru YouTube, který KDU-ČSL jako první parlamentní strana v ČR začala využívat pro komunikaci se svými členy a voliči.

"Americký prezident Barack Obama zvítězil ve volbách s heslem Ano, dokážeme to. Ve své kampani totiž dokázal poprosit i o drobnou pomoc, která mu nakonec přinesla masovou podporu. I my si myslíme, že bez pomoci našich sympatizantů bychom nadcházející kampaň zvládali jen velmi obtížně," uzavřel europoslanec a dvojka kandidátky Jan Březina.

Mgr. Martin Horálek
tiskový mluvčí KDU-ČSL

V Praze dne 9. 3. 2009

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...