Upload

Loading...

Health Bites: Smart Shopping with Unit Prices

805 views

Loading...

Loading...

Transcript

The interactive transcript could not be loaded.

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on May 31, 2012

Ever wonder how to compare different sizes of the same food at the grocery store? This video will show you what unit prices are and how to use them to save money.

This video is part of the Virginia Department of Health's Health Bites project. For more information and activities, visit http://www.HealthBitesVa.org and go to the Smart Shopping section.

  • Category

  • License

    • Standard YouTube License

All Comments

Comments are disabled for this video.
When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up Next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...