Loading...

[Bydgoszcz JUG #29] Michał Wojtyna - Obiekty, gdzie jesteście?

186 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Aug 1, 2019

Zgodnie z Wikipedią: Java (wym. dżawa[4]) – współbieżny, oparty na klasach, obiektowy język programowania ogólnego zastosowania.

A więc Java jest, podobno, językiem obiektowym. Zastanówmy się jednak, na ile wykorzystujemy tę obiektowość w codziennej pracy? Jeśli przypomnielibyśmy sobie podstawowe zasady dobrego programowania obiektowego, doszlibyśmy do wniosku, że tak naprawdę większość kodu napisanego w Javie nie ma nic wspólnego z duchem obiektowości. Frameworki, biblioteki i pewne założenia spowodowały, że nadal króluje wszechobecny CRUD, a klasy to tak naprawdę nic więcej niż ładniej nazwane struktury.

W trakcie mojej prezentacji wrócimy na chwilę do podstaw programowania obiektowego aby uzmysłowić sobie, jak bardzo odbiegliśmy od pierwotnych założeń. Następnie skonfrontujemy zasady programowania obiektowego z rzeczywistością i zastanowimy się, które z nich są nadal aktualne.

Michał Wojtyna:
Programista z pasją tworzenia świetnych produktów, nie tylko od strony technicznej. Konsultant Java, trener, praktyk DDD i entuzjasta TDD.

Loading...


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...