Loading...

Güneş Enerjili Android Cihaz Kontrollü Sulama Sistemi

1,174 views

Loading...

Loading...

Transcript

The interactive transcript could not be loaded.

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on May 26, 2015

TÜBİTAK Destekli Güneş Enerjili Android Cihaz Kontrollü Sulama Sistemi (Uzak Alanlar İçin GSM PLC, Yakın Alanlar İçin Bluetooth Kontrollü PİC Kart)

Enerjisini güneşten alan otonom sistemde, android cihazlar için yazmış olduğumuz yazılım ile kolay görsel arayüz sayesinde rahatlıkla sulama sistemlerinizi kontrol edebilirsiniz.

Uzak Alanlar İçin Sunduğumuz Çözüm;
GSM PLC'mize içinde SMS paketi bulunan bir sim kart takmanız yeterlidir. Sistem haberleşmede SMS alt yapısını kullanmaktadır. Android yazılımımız üzerinden şık tasarımlı butonlarımıza bastığınızda telefon üzerinden PLC'ye SMS gönderilir. PLC gelen sms'i alarak yapması gereken işlemleri yapar ve kullanıcıya geri bildirim mesajı atar. Kullanıcı sisteminin açılıp kapandığını, o anki sıcaklık ve nem değerini programda görebilir. İster damla sulama ister fıskiye sulama olsun tek bir sistemde 2 ayrı kontrolü yapabilirsiniz. Bu sayede geniş bir tarlanızda farklı bitkiler ektiğinizde her bir bitkinin sulama sistemini rahatlıkla kontrol edebileceksiniz. Biz örneğimizde iki adet sulama seçeneği göstermekteyiz. Tarlanızda 7 - 8 çeşit bitkiniz varsa o çeşitlere görede istediğiniz bitkinin sulanmasını sağlayabilirsiniz. Örneğin bir tarlada domates, biber, patlıcan, salatalık, çilek, karpuz gibi bol çeşitliliğiniz varsa hepsine ayrı bir valf takarak her bir çeşit için çıkış verebilir ve sms ile kontrolünü rahatlıkla sağlayabilirsiniz. Otomatik çalışmada sistem topraktan alınan nem değerini içerisine gireceğimiz çalışma değeriyle karşılaştırarak, bitkiye ihtiyacı olduğu sulamayı yapacaktır. Örneğin karpuz yetiştiriciliğinde karpuzun suyu sevdiği bilinmektedir. Toprak nemi 0-50 arasına düştüğünde sistem otomatik sulamayı başlatacak ve nemi yükseltecektir.


100m. Yakınlığındaki Alanlar İçin;
PİC Kart üzerinde bulunan bluetooth modül sayesinde sistem telefonumuz ile eş zamanlı çalışmaktadır. Bu sayede kullanıcı istediği zaman androidde Sulama Sistemi yazılımımıza girdiğinde sıcaklık ve nem bilgilerini görmüş olacaktır. İsteğe bağlı damla sulama ve fıskiye sulama sistemlerini çalıştırabilmektedir. Otomatik çalışma sayfasında istediği nem ve sıcaklık aralığında çalışması için ayarlamaları yapabilir ve hangi sulama sistemini çalıştıracağını seçebilir.
PİC Kartımız üzerinde bulunan LCD ekran ve menüyü kontrol eden 3 buton sayesinde kullanıcı isterse tarlasından sulama sistemini başlatabilir. Kart üzerinden menüde gezerken değiştirdiğiniz her sistem android cihaz üzerindeki yazılımda da eş zamanlı değişmektedir. PİC kartımız üzerinden saati görebilir, damla sulama ve fıskiye sulama sistemlerini çalıştırabilir, otomatik çalışma ayarlamalarını yapabilirsiniz.

Emre CAN
0544 741 03 47
emre [at] emrecan.com.tr
www.emrecan.com.tr


Ethem SERÇE
0546 202 85 96
www.ethemserce.com.tr

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...