Loading...

Ar verta tapti studentu Lietuvoje?

947,254 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Apr 25, 2008

www.KIRTIS.lt projektas Kirtis
Scenarijaus autorius ir rezisierius: Tadas Vidmantas

Kirčio manifestas

Mes, Lietuvos studentai, suvokdami Lietuvos vyriausybės ir universitetų administracijos neįgalumą spręsti jaunimo problemas, nulemsiančias visos valstybės ateitį, prisiimam atsakomybę už savo ateities likimą. Ir reikalaujame paisyti šių penkių punktų:

1. Panaikinti konstitucinio teismo nutarimą dėl mokamo studijų įvedimo kiekvienam studentui, įskaitant ir gerai besimokančius.
2. Pritaikyti studijų programų turinį ir ruošiamų specialistų kiekį rinkos poreikiams. Lietuvos universitetai turi teikti tokį pat kokybišką išsilavinimą kaip vakarų universitetai -- daugiau praktinių žinių ir kritinio mąstymo, mažiau laiko švaistymo. Teorija, kuri neatitinka praktikos yra neracionali teorija.
3. Lietuvos studentai nėra kvailesni už Prancūzijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Didžiosios Britanijos, Australijos, Nyderlandų, Italijos, Danijos, Švedijos, Ispanijos, Suomijos, Austrijos, Malaizijos, Indijos ir Estijos studentus, todėl bakalauro programos trukmė turi būti sumažinta iki 3 metų.
4. Užteks biurokratiškai varžyti piliečio laisvę: svarbiausi sprendimai universitetų gyvenime turi būti priimami atsiklausiant kiekvieno studento nuomonės, pareikštos per universitetinį referendumą. Reikalaujame supaprastinti streikų ir kitų pilietinės pozicijos išreiškimo būdų organizavimą.
5. Lietuvos valstybė turi suvokti, kad kokybiškas švietimas yra pagrindinis mūsų šalies sėkmės garantas, todėl net atėmus finansavimą iš kitų sričių ir perleidus jį aukštajam mokslui, šis „nuostolis" atsipirktų su kaupu.

Tik įvykdžius šiuos reikalavimus mes nebūsime priversti emigruoti ir kurti gerovę kitoms valstybėms. Atėjo laikas stoti į kovą už savo ateitį. Kas jei ne tu, kada jei ne šiandien?

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...