Loading...

Innovator Małopolski 2011

609 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Jan 2, 2012

Firmy Dodd-Inwest, NeoStrain, Selvita i KSI.pl są laureatami konkursu Innovator Małopolski 2011. Uroczysta gala odbyła się 17 listopada na Politechnice Krakowskiej.

Ideą konkursu Innovator Małopolski jest promowanie i wspieranie mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które mogą pochwalić się nowatorskimi rozwiązaniami i wdrażaniem nowych technologii. Konkurs już na dobre wpisał się w mapę wydarzeń Małopolski -- to jego szósta edycja. IM 2011
-- Z roku na rok obserwujemy coraz większe zainteresowanie konkursem. Rekordowa jak dotąd liczba zgłoszeń, utwierdziła nas w przekonaniu, że nasze województwo jest kolebką innowacyjnej myśli i nowoczesnego podejścia do prowadzenia działalności gospodarczej. Firmy nie tylko faktycznie chcą rozwijać się poprzez wdrażanie nowych technologii, ale także chcą się tym pochwalić i być docenione. Nasz konkurs jest skierowany właśnie do takich firm - mówi Jadwiga Widziszewska dyrektor Centrum Transferu Technologii Politechnika Krakowska, które jest organizatorem konkursu.

W tym roku do rywalizacji stanęło 50 mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z Małopolski. Uczestnicy podzieleni byli na trzy kategorie: firma mikro, mała i średnia i w tych trzech poszczególnych kategoriach konkurowały ze sobą zgłoszone produkty i technologie. -- Największa rywalizacja rozegrała się tym razem w sektorze mikro, ponieważ zgłosiło się aż 25 firm z branży m.in.: informatycznej, budowlanej, produkcyjnej, kosmetycznej. W ramach kategorii firma mała o tytuł starało się 18 firm, natomiast w kategorii firma średnia - siedem przedsiębiorstw -- dodaje Jadwiga Widziszewska.

Laureaci IM 2011Po weryfikacji zgłoszonych produktów i technologii, decyzją Kapituły Konkursu, do drugiego etapu zakwalifikowano 21 firm, w których następnie przeprowadzono audyt technologiczny. Każda firma została oceniona przez dwóch niezależnych audytorów (pracownicy naukowi uczelni i instytutów badawczo-rozwojowych). Na podstawie ich opinii, a także analizie profilu firmy i zgłoszonych technologii, wyłoniono zwycięzców poszczególnych kategorii oraz przyznano wyróżnienie.Konferencja

- Tytuł Innovatora Małopolski to bardzo prestiżowa nagroda. Jego marka stała się synonimem firmy prężnej i innowacyjnej, która jest odpowiednim partnerem biznesowym. Teraz przed CTT PK kolejne zadanie - promowanie nagrodzonych firm. Laureaci zaproszeni będą m.in. do udziału w projekcie Enterprise Europe Network, nagrodą jest także film promocyjny i udział w wielu imprezach branżowych -- mówi Jadwiga Widziszewska.


Firmy zainteresowane starem w konkursie informujemy, że kolejna edycja Innovatora Małopolski rusza już 15 marca 2012 roku.


Współorganizatorem konkursu jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Więcej na www.transfer.edu.pl

Comments are turned off
When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...