Loading...

Убавините на Македонија од воздух - четврта епизода

472 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Jan 23, 2017

После мала пауза, продолжувам со нова епизода од овој сериал
Овој пат во Охрид, сакав да прикажам некој дел кој не е толку експониран, некако ми немаше предизвик да снимам на познати и веќе видени локации, Канео, Самоуилови, Залив на коските ... Сите овие самите по себе имаат посебна убавина и воопшто не е тешко да се направи видео запис и тој да изгледа прекрасно.
Овој дел иако изгледа запуштено, си има некој шарм. Целото крајбрежје кое вообичаено е видливо од кејот до Горица 1 не се гледа и е затскриено од ридот, а нискиот водостој му дава нов и поинаков изглед на крајбрежјето.

Music: Bruno Sanfilippo's rework Ed Carlsen's piece; 'Far' from his album 'The Journey Tapes' released by Moderna Records.

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...