Loading...

Nagroda im. Aliny Margolis-Edelman - uroczystośc wręczenia w 2014 r.

488 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Jun 22, 2014

29 maja w Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie IV edycji Nagrody im. Aliny Margolis-Edelman -- wspólnej inicjatywy Fundacji Dzieci Niczyje oraz Fundacji Zeszytów Literackich dla osób zasłużonych w pomocy dzieciom, które doświadczyły przemocy lub wykorzystywania. Statuetkę i nagrodę finansową w wysokości 5000 zł otrzymała Marzena Affeldt z fundacji „Dziecko w Centrum" w Poznaniu. IV edycja Nagrody objęta została honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej.

- Wśród kandydatów do Nagrody, szukamy osób, które -- podobnie jak Alina Margolis-Edelman -- angażują się w pomoc krzywdzonym dzieciom. Pracują z nimi, wspierają je w przezwyciężeniu traumy i powrocie do normalnej codzienności. Walczą o to, by mogły cieszyć się życiem i bezpiecznie dorastać -- mówi Agnieszka Holland, Przewodnicząca Kapituły Nagrody im. Aliny Margolis-Edelman, reżyserka. -- Często ta ciężka praca dzieje się bez rozgłosu, wbrew przeciwnościom losu i systemu. Nagrodą chcemy wyróżnić tych niezwykłych ludzi codziennej pomocy -- dodaje Holland.

Obok Marzeny Affeldt, laureatki -- zasłużonej terapeutki, pedagoga, mediatora rodzinnego, specjalistki z zakresu wczesnej interwencji i wczesnego wspomagania rozwoju małych dzieci, wyróżniono dwójke finalistów: Marię Janowską - dyrektor centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego z Grudziądza oraz Franciszka Bronka -- wicedyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej z Gdyni.

- Nasi dotychczasowi laureaci są przykładem, jak dobra pomoc może wpływać na jakość życia pojedynczych osób. Pokazują też wzorce społeczne - jak można skutecznie przeciwdziałać przemocy. Ci ludzie są nie tylko zaangażowani w swoją pracę, ale także zarażają swoim zapałem innych, podobnie, jak robiła to Alina Margolis-Edelman - mówi Zofia Winawer, Członkini Kapituły Nagrody im. Aliny Margolis-Edelman, działaczka społeczna.

Celem Nagrody jest promocja osiągnięć i sylwetek osób, które pomagają dzieciom, a przez to -- także motywowanie i inspirowanie profesjonalistów zajmujących się problemem przemocy i wykorzystywania.

Kandydatów do Nagrody im. Aliny Margolis-Edelman można zgłaszać do końca kwietnia każdego roku. Z nich 10-osobowa Kapituła, składająca się z autorytetów życia społecznego, kulturalnego, naukowego oraz rodziny i przyjaciół Aliny Margolis-Edelman, wyłonia Zwycięzcę.

Zgłoszenia do Nagrody im. Aliny Margolis-Edelman mogą nadsyłać osoby prywatne, organizacje pozarządowe, instytucje samorządowe i państwowe. Informacje i wniosek zgłoszeniowy dostępne na stronie www.fdn.pl/nagroda_ame.

Organizacji uroczystości wręczenia IV Nagrody im. Aliny Margolis-Edelman nie byłaby możliwa bez wsparcia:
Muzeum Historii Żydów Polskich, Stowarzyszenia Solidarność Francja-Polska, spółki Agora Holding, Kręgliccy -- restauracje i catering, Wiatrowego Sad, Pana Macieja Grzywaczewskiemu oraz Pana Ireneusza Sobierajskiego z firmy ATM System oraz Pana Ambasadora Republiki Francji w Polsce Pierre Buhler. Patronat medialny nad wydarzeniem objęła Gazeta Wyborcza oraz Radio Tok FM.

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...