Loading...

A1 Report - Nis PAMECA IV, Sequi: Luftoni korrupsionin ne nivele te larta

133 views

Loading...

Loading...

Transcript

The interactive transcript could not be loaded.

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Dec 11, 2013

TIRANE- Në fillimin e projektit Pameca IV, projekti i financuar nga Bashkimi Europian për reformimin e policisë dhe konsolidimin e Kapaciteteve për Zbatimin e Ligjit në Shqipëri, ambasadori i BE-së bën apel për luftën e korrupsionit në nivele të larta.

"Duhet të luftohet korrupsioni në nivele të larta, dhe krimi i organizuar. "Ligji Anti-Mafia mund të sjellë rezultate. Dhe një fushë tjetër është fuqizimi i koordinimit të bashkëpunimit të institucioneve për të siguruar shkëmbimin e informacionit në nivel rajonal e kombëtar. Është esenciale që policia bashkëpunon me agjenci të tjera ligjzbatuese për të kryer operacione sa më të sukseshme. Një minsitër i nderuar i BE-së thtoë se çdo shoqëri ka ato kriminelë që meriton. Ajo që është e vërtetë është se çdo komunitet ka ato institucione ligjzbatuese të cilët i kërkon, prandaj BE ka kërkuar të insistojë në progesin dhe pëforcimin e kapaciteteve të policisë në këtë vend të shenjtë"- tha Sequi, ndërsa në krah kishte ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri.

Loading...

Advertisement

to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...