Loading...

ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski o współzałożycielu fundacji Świętego Brata Alberta

587 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Mar 31, 2009

Zapraszamy - www.mojpatriotyzm.pl . Polub również na Facebooku - http://www.facebook.com/pages/M%C3%B3... - Warto!


Koło Naukowe Myśli Polityczno-Społecznej zorganizowało spotkanie z księdzem Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim pt. „Lustracja po polsku. Spotkanie z polskim Ormianinem, duchownym katolickim obrządków: ormiańskiego i łacińskiego, działaczem społecznym, historykiem Kościoła,
wieloletnim działaczem opozycji antykomunistycznej w PRL, zwolennikiem dekomunizacji i poetą, odbyło się w poniedziałek 30 marca 2009 roku o godz. 12.00 w auli 2.19 .

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski jest autorem głośnej książki, która ukazała się 28 lutego 2007 nakładem wydawnictwa Znak pt. "Księża wobec bezpieki na przykładzie archidiecezji krakowskiej". Jest ona rezultatem badań prowadzonych przez księdza w oparciu o dokumenty zgromadzone przez IPN. W książce tej, obok udokumentowanych przypadków współpracy księży diecezji krakowskiej z aparatem represji PRL, przedstawił przypadki heroicznego oporu i nie uleganiu presji SB, opisał także przypadki zerwania podjętej z SB współpracy oraz wspierania opozycji przez polskich duchownych katolickich. Za tę pracę w listopadzie 2007 ksiądz Zaleski otrzymał Nagrodę Literacką im. Józefa Mackiewicza.

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...