Loading...

Shekulli i Dreqit - Kur folin engjujt

5,497 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Sep 30, 2009

TEKSTI

Hiqem dal ngadal nate per nate
Duke ecur ne kembe
Prej qytetit ne fshat
Deshiroj te mos jet askush tjeter
Dua i vetem ti shoh
Ti degjoj dhe ti ndjej ne zemer
Kur folin engjujte

Ec i trembur, por
Nuk mund te gjej qetesi
Edhe sa do te ec
Ate as vete nuk e di
Duhet shkuar, them ne ndonje bote tjeter
Ate qe deshiroj
Kurre nuk kam ketu per ta gjetur
Te folin engjujte

Me vrasin mua pa pike meshire
Ndersa zoti nga lart aspak spo veshtron
Edhe engjujt fluturuan prej frike
Ketu vetem tmerri dhe sherri po mbizoterojne
Nuk pyeten engjujte

Do te therras dhe do te beje revolucion
Njerezit e keqij duhet shkelur me kembe
Te luftojm te gjithe, le te fitoj nderi
O engjell faqe drite
Ec me shpejt na shpeto nga terri
Le te shuhet sherri

As ne varre me nuk te gjesh qetesi
Eshtrat mbi toke, me ta luajn femijet
O, ku ta gjej i mjeri, i varferi te drejten
Te lutem fort o Zot
Na trego njeher te verteten
A do te kthehen engjujte

Kjo bote eshte plot tym e zjarre
Dhe ne te nuk mund te gjesh qetesi
Dreqi eshte bere njeri
Dirigjent ne kor dhe mbret ne perandori

Kur folin engjujte- ti degjojme ne qetesi
Te folin engjujte- le te shuhet sherri
Nuk pyeten engjujte kjo bote eshte plot tym dhe zjarr
A do te kthehen engjujte- Te folin si me pare

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...