Loading...

Baw się w Sieci - BEZPIECZNIE / Block bullying online / Keep IT fun. Keep control

55,563 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Feb 3, 2009

„Baw się w Sieci BEZPIECZNIE"

W Dzień Bezpiecznego Internetu, 10 lutego 2009 roku, ruszyła ogólnoeuropejska kampania medialna „Keep it fun. Keep Control, poświęcona problemowi cyberprzemocy wśród dzieci i młodzieży. W Polsce kampania realizowana jest pod nazwą „Baw się w Sieci - BEZPIECZNIE".

Kampania przygotowana została przez belgijską agencję LDV UNITED na zlecenie Komisji Europejskiej w odpowiedzi na rosnąca skalę przemocy rówieśniczej w Sieci na terenie całej Europy. Przekazy kampanii przygotowane zostały we wszystkich oficjalnych językach Unii Europejskiej. W Polsce akcja koordynowana jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz NASK - narodowych realizatorów programu „Safer Internet.

W ramach kampanii powstały spoty reklamowe (30 i 60 sek.) oraz reklamy internetowe zwracające uwagę na problem przemocy rówieśniczej w internetowych serwisach społecznościowych. Celem akcji jest uwrażliwienie młodych internautów na problem cyberprzemocy i nauczenie ich reagowania na takie sytuacje. Przekazy kampanii promują ofertę projektu pomocowego Hepline.org.pl (0800 100 100).

Reklama telewizyjna „Baw się w Sieci - BEZPIECZNIE prezentowana jest na zasadach non profit przez liczne media ogólnopolskie oraz lokalne.

Akcja jest już kolejnym przedsięwzięciem realizowanym w ramach projektu Saferinternet.pl na rzecz zapobiegania problemowi przemocy rówieśniczej w Sieci. W zeszłym roku Fundacja Dzieci Niczyje we współpracy z Fundacją Grupy TP (Główny Partner projektu) prowadziła kampanię „Stop Cyberprzemocy. Kampania została zauważona przez 48% dorosłych Polaków. Aż 98% Polaków uznała takie działania za potrzebne (CBOS 2008).

Badania prowadzone na reprezentatywnej próbie młodych internautów wskazują na dużą skalę problemu cyberprzemocy w Polsce (Gemius/FDN 2007):

21% dzieci doświadcza w Sieci poniżania, ośmieszania i upokarzania;
16% straszenia i szantażowana.
57% osób w wieku 12-17 była przynajmniej raz obiektem zdjęć lub filmów wykonanych wbrew ich woli.
14% dzieci zgłasza przypadki rozpowszechniania za pośrednictwem Internetu lub telefonów komórkowych kompromitujących je materiałów.

Wysoką skalę problemu potwierdzają doświadczenia projektu Helpline.org.pl. Prawie połowa spośród 1644 zgłoszeń przyjętych w 2008 roku dotyczyła przemocy rówieśniczej w Sieci.

Więcej informacji o kampanii: www.cyberprzemoc.pl, www.saferinternet.pl

Zachęcamy wszystkich przedstawicieli mediów do współpracy!

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...