Upload

Loading...

TERORE ISYAN - FATIH TERIM - 20 AGUSTOS 2012 - KASIMPASA MACI ARDINDAN

2,044

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Aug 21, 2012

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Gaziantep'teki terör saldırısı nedeniyle Kasımpaşa maçıyla ilgili yorum yapmadı. "Şimdi ben nasıl maç analizi yapayım? Yazıklar olsun. Bu ülkeye ne oluyor?" diyen Terim saldırıyı kınadı.
Müsabaka sonrası düzenlenen basın toplantısına oldukça moralsiz bir şekilde gelen Fatih Terim, "Kaka'yla, Engin Baytar'la, maçla ilgili sorularınızın hepsine cevap vereceğim ama Gaziantep'teki olaydan sonra, durumum şimdi yorum yapmak için müsait değil. Başka bir gün Florya'ya gelin, bunların hepsinin yanıtını vereyim" dedi.

Maçtan sonra duydukları şeylere bir insanın Türk olup da üzülmemesinin mümkün olmadığını dile getiren Terim, "Yazıklar olsun. Bu ülkeye ne oluyor?

Şimdi 3 puan aldık diye göbek mi atayım? Milletin evine ateş düşmüş. Her gün 1 oluyor, 2 oluyor. Beyler nereye gidiyoruz? Böyle bir gecede, 'Kazandığımız için,
3 puan aldığımız için mutluyum, sevinçliyim' demeye utanıyorum. Böyle olacaksa spor yapmayalım, futbol oynamayalım" ifadelerini kullandı.

Yaşanan hadisenin ardından söyleyecek söz bulamadığını vurgulayan tecrübeli teknik adam, moralinin çok bozuk olduğunu dile getirerek, şunları söyledi:

"Onlar da ana baba evladı. Hiçbir ölüm olmasın. Bu ülkenin ananelerine, örflerine, kardeşliğine ne oldu? Dinimiz bunu emretmiyor. 'Komşun açsa, sen tok duramazsın' denilen bir dinden geliyoruz. Belki sesimizi çıkarmıyoruz ama takip ediyoruz. Gazetelerin sadece arka sayfalarını okumuyoruz. Ülkemizde neler
olduğuna biz de bakıyoruz. Ayıptır, yazıktır, günahtır. Onlar da candır. Şimdi gelip ben nasıl maç analizi yapayım? 1-2 gün bana müsaade edin. Galip mi geldik biz? Maç sonu kaynar sular dökülmüş gibi olduk."

Terim'in yaptığı konuşma, basın toplantısını izleyen medya mensuplarından da alkış aldı.

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up Next


Sign in to add this to Watch Later

Add to