Loading...

Başbakan Erdoğan. Kütahya Mitingi - 1

6,353 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on May 10, 2011

10 Mayıs 2011 Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN, 12 Haziran seçim turları kapsamında Kütahya'da halka seslendi.
Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN'ın Kütahya Zafer Meydanı'nda yaptığı miting konuşmasından satır başları;AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Bazı siyasetçiler gibi, çirkin bir dile, çirkin bir üsluba, çirkin yöntemlere, prim vermedik" dedi.

Başbakan Erdoğan, partisinin Zafer Meydanı'nda düzenlenen mitingde vatandaşlara hitap etti. Erdoğan, yaptığı konuşmada, Kütahya'nın emeğin, kadim bir medeniyetin, alimlerin, sanatkarların, şairlerin ve devlet adamlarının şehri olduğunu söyledi.

"Sultan Yıldırım Beyazıd'ın, Sultan 2. Selim'in, İshak Paşa'nın, Şeyh Buhari'nin, Ahi Evran-ı Veli'nin, Evliya Çelebi'nin şehri, Kurtuluş Savaşı'nın, zaferin şehri Kütahya'yı yürekten, gönülden selamlıyorum. Pazar günü, Kilis'ten, Kahramanmaraş'tan, ülkemizin tüm annelerinin Anneler Günü'nü kutladık ama Kütahya'da öyle bir annemiz var ki hatırlanmayı, rahmetle yad edilmeyi ziyadesiyle hak ediyor. Osman Gazi'nin ninesi, Ertuğrul Gazi'nin annesi, Hayme Anamızı, Sultan Abdülhamit'in deyimiyle 'Devlet Ana'yı rahmetle yad ediyor, 'Allah O'ndan razı olsun, mekanı cennet olsun' diyoruz. Hayme Anamızın şahsında, bugün bir kez daha Anadolu'nun, Trakya'nın, Türkiye'nin tüm annelerine şükranlarımı sunuyorum.

Kütahyalı Evliya Çelebi, rüyasında Hazreti Peygamberi görüp 'Şefaat ya Resulallah' yerine, 'Seyahat ya Resulallah' dedi ve yollara düştü. İşte bizler de tıpkı Evliya Çelebi gibi, 'millet' diyerek, 'memleket' diyerek, 'hizmet' diyerek Türkiye'nin yollarına düştük."

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...